11.den – koupání, poslední etapa hry

Dneska při budíčku za okny opět svítilo sluníčko, paráda. Vyběhli jsme na louku a protáhli si tělo při rozcvičce. Po snídani a ranní hygieně jsme se na nástupu dozvěděli, že odpoledne bude poslední etapa celotáborové hry a večer oddílové programy. Dopoledne nás neminuly kroužky a tak se zálesáci vydali do lesa a učili se pracovat s buzolou a hledat v mapách, výtvarníci batikovali, sportovci hráli fotbal a děvčata na zumbě a aerobiku se učila nové kombinace kroků.

K obědu jsme měli vepřové na paprice s těstovinami, mňam! Protože se udělalo opravdu horko, došlo ke změně plánu dnešního dne. Po poledním klidu jsme vyrazili k rybníku. Kdo chtěl, mohl se vyblbnout ve vodě, která nás příjemně osvěžila, někteří raději zůstali na dece a hráli karty nebo si povídali. Když jsme se vrátili, zbývalo do večeře ještě trochu času a tak jsme se věnovali oddílovým programům.

Ještě před večeří jsme také shlédli scénku k poslední etapové hře. Pak jsme si nacpali bříška krupicovou kaší, která byla jak jinak než výborná, a vydali se poslechnout si pravidla. Čekalo nás několik stanovišť. Na jednom jsme kopali na bránu a snažili se jako oddíl získat co nejvíce gólů. Vyzkoušeli jsme si i opičí dráhu na čas. Velmi zajímavé bylo i přenesení balónků naplněných vodou u starších či tenisáku u mladších z bodu A do bodu B pouze pomocí prostěradel. Těmi jsme pro balónky vytvářeli dráhu. Na čtvrtém stanovišti jsme měli uběhnout určitou vzdálenost a přitom přenést co nejvíce vody nabrané do pusy. To byla velká legrace.

Hra nám zabrala celý večerní program. V táboře jsme tedy u dalšího dílu večerníčku snědli druhou večeři a pak se šli chystat do postelí.Večer nás sice přepadla bouřka, ale nakonec jsme při vyprávění pohádek od vedoucí nebo vedoucího bez problémů usnuli.

 

letni_tabor_3-turnus-11-den_ letni_tabor_3-turnus-11-den_02 letni_tabor_3-turnus-11-den_03 letni_tabor_3-turnus-11-den_04