2.den – armáda, 1.etapa hry

Po budíčku nás dnes čekala první rozcvička, někteří běhali až za hranice tábora, jiní cvičili v kroužku protahovací cviky. Po snídani jsme zažili velké překvapení – do tábora přijela dvě auta vojáků. Ti připravili po táboře různé disciplíny a my je pak během dopoledne absolvovali. Zkusili jsme si hod granátem, paměť při poznávání věcí, prohlédli jsme si různé střelné zbraně, vyzkoušeli střílení ze vzduchovky, veslovací trenažer a mnoho dalšího. Po obědě, vepřu-knedlu-zelu, jsme si nastoupili u táborové vlajky a dozvěděli se, kdo byl v disciplínách nejúspěšnější. Za starší i mladší tábor byla ohodnocena tři první místa. Pohár za nejúspěšnějšího „vojáka“ ze všech získal Petr Matouš ze sedmého oddílu.

Po poledním klidu a svačině jsme se všichni shromáždili na určeném místě, abychom shlédli scénku charakterizující první etapu celotáborové hry – Nezvaný host. Pak jsme se dozvěděli pravidla a už jsme se mohli vydat se svým oddílovým vedoucím prozkoumávat okolí tábora. Naším úkolem bylo zakreslit významné body, například seskupení tří stromů na louce, navršené kameny, apod.. Také jsme si vyzkoušeli práci s buzolou. Neméně důležité bylo i zakreslit přímo náš tábor – zachytit ohniště, chatky, jídelnu, kiosek, …

Procházkou po okolí jsme pěkně vyhladověli a tak nám přišla vhod večeře, k níž byly zapečené brambory s červenou řepou. Večer jsme vymýšleli v rámci oddílů název a pokřik a tvořili jsme vlajku. Zbývající čas jsme doplnili různými hrami. Nakonec jsme shlédli další díl večerníčku u druhé večeře a pak už hurá do postele – na další den musíme být přeci fit!

 

dsc_0023 dsc_0090 dsc_0193 dsc_0211