3.den – koupání, diskotéka

Po rozcvičce, ranní hygieně a nástupu, na kterém jsme ostatní seznámili se svými vlajkami a pokřiky, jsme se vydali na kroužky. Děvčata na zumbě a aerobiku nejprve pořádně protáhla svaly a poté se pustila do sestavy na závěrečné vystoupení; zálesáci si povídali o pravidlech chování v lese a zkoušeli stavět bunkr; kroužek výtvarky se pustil do dělání bambule z vlny a sportovci si zahráli fotbal a přehazku.

Protože bylo celý den opravdu vedro, zkrátili jsme si trochu polední klid a s radostí jsme se vydali k rybníku, abychom se osvěžili. Kdo se právě necachtal ve vodě, hrál ve stínu na dece karty a nebo si jen tak povídal s ostatními. Mezi čtvrtou a pátou hodinou jsme se vydali zpět do tábora, oblékli jsme se do suchého a ještě chvíli se věnovali oddílovým programům.

Při koupání nám vyhládlo a tak přišla vhod večeře – buchtičky se šodó, mňam! Nejstarší oddíl pak v jídelně udělal místo na taneční parket a celý tábor mohl zamířit na diskotéku. Jakmile se ozvaly z reproduktorů hity letošního léta, nezůstalo skoro žádné místo na parketě volné a všichni se kroutili do rytmů hudby. Když nadšení k tanci začalo opadávat, projevil se taneční um vedoucích, kteří zamířili na pódium a předtancovávali ostatním jednoduché kroky. Když vedoucím došel dech, vystřídala je děvčata z nejstaršího oddílu. Zábava pokračovala až do druhé večeře, po níž šel mladší tábor spát a starší si ještě zatancoval na několik pomalých i rychlých písniček. Stejně jako vždy na nás ale nejpozději v deset hodin čekala postýlka.

 

letni_tabor_3-turnus-3-den_ letni_tabor_3-turnus-3-den_02 letni_tabor_3-turnus-3-den_03 letni_tabor_3-turnus-3-den_04