4.den – 2.etapa hry

Při dnešním vstávání nám do oken svítilo sluníčko a zpříjemnilo nám i ranní rozcvičku. Po protažení všech svalů jsme se vydali na snídani a následně na nástup. Tam jsme se dozvěděli, co nás během dne čeká – kroužky, další etapa hry a večer oddílový program.

Děvčata v tanečních kroužcích tancovala na různé rytmy a pokračovala v nácviku sestavy. Starší zálesáci se vrhli na přípravu hranice pro blížící se táborák, mladší se učili stavět stan. Sportovci si vyzkoušeli hrát softball.

Pan kuchař opět nezklamal a oběd byl výborný – zelňačka a uzené maso s bramborovou kaší. Po odpoledním klidu jsme se sešli v jídelně a tam shlédli scénku ke druhé etapě celotáborovky – Falešný rubín. Hra se již odehrávala v táboře a okolí. Naším úkolem bylo získat pravý rubín, to ale nebylo tak jednoduché. Převozník nás sice převezl ke zlatníkovi, ale ten nám nechtěl rubín jen tak vytvořit – potřeboval materiál od havíře a nářadí od kováře. Ti zase nechtěli pracovat bez jídla a proto jsme jim od kuchaře museli donést svačinu a od cukráře něco na zub. Ti zase potřebovali suroviny od sedláka a svou roli našel i lesník. Potřebné věci jsme museli vybojovat v daných disciplínách. Většině z nás se podařilo rubín získat.

K večeři jsme si pochutnali na skvělých špagetách a pak se svým vedoucím strávili večer při oddílovém programu. Menší hráli například ocásky, přispívali do táborové kroniky, hráli hru na jelena a psali pohledy domů. A pak už hurá na kutě.

 

letni_tabor_3-turnus-4-den_01 letni_tabor_3-turnus-4-den_02 letni_tabor_3-turnus-4-den_03 letni_tabor_3-turnus-4-den_04