5.den – Ropušákův šílený plán

Ráno nás opět potěšily sluneční paprsky za oknem a hned se lépe vstávalo. V oddílech jsme se rozcvičili a vydali na snídani. Na nástupu jsme se dozvěděli, že budeme bojovat již ve třetí etapě celotáborové hry. Ta se nazývá Ropušákův šílený plán.

Nejprve nás ale čekaly kroužky – starší zálesáci se učili pracovat správně s nářadím, děvčata ze zumby a aerobiku tancovala jako o život a výtvarníci začali připravovat loutkové divadlo.

K obědu jsme měli vepřové maso na houbách s rýží, opět nám moc chutnalo. O poledním klidu proběhlo fotografování – nejprve se vyfotil každý oddíl se svým vedoucím, poté celý tábor dohromady a následovalo foto vedoucích. Na fotografie už se moc těšíme.

Po poledním klidu a svačině jsme se všichni sešli na louce, abychom shlédli scénku již ke třetí etapě celotáborovky. Tentokrát nás Ropušák poprosil o pomoc při psaní SMSky. Rozdělili jsme se do oddílů a naším prvním úkolem bylo objevit v pexesu správnou klávesnici mobilního telefonu u starších a určitý počet dvojic obrázků pro mladší. Následně jsme se vydali na louku. Vybrali jsme z oddílu dva zapisovatele, kteří si sedli asi 50 metrů od nás. My jsme pak popořadě běhali k nim s trojicí písmen v ruce a dle počtu dřepů měli oni zapsat správné písmeno. Tímto způsobem jsme napsali zprávu.

Po večeři nás čekali oddílové programy, tedy různé hry, které si pro nás vedoucí připravili. Vyzkoušeli jsme si například udržet míč v padáku, hrálo se na mrkanou, míčové hry, prošli jsme se v lese a mnoho dalšího. Pak už jsme museli do postele, ale moc jsme se těšili na to, co přinese další den…

letni_tabor_3-turnus-5-den__0 letni_tabor_3-turnus-5-den_02_0 letni_tabor_3-turnus-5-den_04_0 letni_tabor_3-turnus-5-den_03