7.den – celodenní výlet

Dnes jsme se při budíčku dozvěděli, že ihned po snídani vyrážíme na celodenní výlet. Sbalili jsme si tedy batůžky, na hlavu nasadili kšiltovky a na nohy obuli pořádné boty a okolo deváté již odcházeli z tábora. Naším cílem byl vodní zámek v Blatné, kde na nás čekala prohlídka a výstava strašidel.

Protože bylo opravdu horko, dělali jsme časté přestávky na pití. Při nich jsme si většinou zahráli nějakou hru a nejmladší z nás si postavili domeček v lese. Při chůzi jsme si občas zpívali písničky do kroku a tak jsme ani nevěděli jak a cedule „Blatná“ byla najednou před námi.

Prohlídka zámku byla velice zajímavá. Většina z nás poznala, že se v zámeckém parku točila pohádka Šíleně smutná princezna. Prohlédli jsme si ale samozřejmě i interiér, kde se nám velice líbily lovecké trofeje, nábytek z několika koutů světa a mnohé další. V zahradách jsme si pak prohlédli domek paní hraběnky, v němž dosud žije, a samozřejmě jsme se všichni těšili na to, jak si pohladíme daňky. Bohužel, i ti se schovávali před velkým horkem a tak jsme jich zahlédli jen pár v dálce. Pak jsme se vydali na náměstí. Tam nám vedoucí dali rozchod, tak jsme si koupili zmrzlinu, pití a nějaké sladkosti a pak už bylo nutné vydat se na cestu zpět do tábora. Večeři jsme stihli akorát, pochutnali jsme si na zapečených těstovinách s čalamádou. Starší se pak vydali na oddílové programy a mladší čekal táborák. Zpívali jsme s kytarou o sto šest, dali jsme si buřtíka, ale večer rychle utekl. Po nutné hygieně jsme museli rychle do postýlek. Dneska nám to ale ani nevadilo, nožky si přeci potřebují odpočinout před programem dalšího dne.

 

letni_tabor_3-turnus-7-den_ letni_tabor_3-turnus-7-den_02 letni_tabor_3-turnus-7-den_03 letni_tabor_3-turnus-7-den_04