9.den – 4.etapa celotáborové hry

Krásné počasí trvá i nadále a proto jsme opět bez problémů vyskočili z postelí a hurá na rozcvičku. Po protažení celého těla a po snídani jsme si uklidili v chatičkách a provedli nezbytnou hygienu. Pak jsme se konečně dočkali dnešního nástupu, kde byla mimo jiné vyhodnocena olympiáda. Z každého oddílu byli vybráni a oceněni tři nejlepší. Samozřejmě nás výhra moc potěšila a ceny byly super. Ani jsme si jich dostatečně neužili a už byl čas vydat se na kroužky. Například výtvarníci se dnes věnovali plstění, zálesáci zkoušeli všelijaké uzly, sportovci si zahráli ping-pong a na zumbě a aerobiku se opět tancovalo jako o život.

Po poledním klidu nás čekala už čtvrtá etapa celotáborové hry, tentokrát s názvem La Žabák. Vyzkoušeli jsme si své smysly – nejprve jsme se snažili rozpoznat, komu nebo čemu patřily zvuky pouštěné z reproduktoru a následně jsme vyrazili do lesa. Okolo tábora byly na některých stromech uvázány fáborky. Ty označovaly stanoviště, na němž jsme nalezli buď krabičku, která obsahovala sáček s nějakou vůní, kterou jsme měli charakterizovat, a nebo neprůhledný sáček obsahující nějakou věc. Naším úkolem bylo dle hmatu poznat, o jakou věc jde. Některá stanoviště byla jednoduchá, třeba vůni kakaa pozná přeci každý :-).

Večer nás čekaly oddílové programy. Některé oddíly se sešly na hřišti, aby se utkaly ve vybíjené, nejstarší se vydali  do lesa a hráli Trifidy a mladší hledali v určitém úseku lesa barevné papírky mající různou hodnotu. Pak jsme si všichni dali druhou večeři a zalezli do postýlek.

Kromě nejmenších oddílů jsme však v posteli dlouho nezůstali. Najednou se rozsvítilo a zaznělo: „Budíček na bojovku, obout, obléct a za chvilku sraz před chatkama.“ Trošku jsme se báli, ale když jsme zjistili, že půjdeme celý oddíl dohromady a navíc s vedoucím, tak jsme se začali hodně těšit. Na trase jsme se setkali se zbloudilou duší, Luciferem a v samotném pekle i s čerty. Museli jsme osvobodit duši, kterou jsme prohráli v kostkách s Luciferem. Některým z nás se to podařilo, jiným ne…všichni jsme ale ve zdraví přežili a vrátili se pod peřinu.

 

 

 

letni_tabor_3-turnus-9-den_ letni_tabor_3-turnus-9-den_02 letni_tabor_3-turnus-9-den_03 letni_tabor_3-turnus-9-den_04