Neziskovou organizaci jsme založili v roce 2003. Staráme se o volný čas dětí a rodin nejen během prázdnin. Pořádáme dětské letní, zimní, příměstské tábory a tábory pro rodiče s dětmi. Během celého školního roku provozujeme dětský klub, mateřské centrum, miniškoličku.

Hlavním posláním je dělat tábory a aktivity tak, aby děti i rodiče měli krásné zážitky, a rádi se k nám opětovně vraceli. Fungujeme jako velká rodina, vedoucí můžete potkat během roku na mnoha akcích. Naše vedoucí a spolupracovníky si pečlivě vybíráme a školíme, většina vedoucích a praktikantů je z řad bývalých dětských účastníků. Tato práce se musí dělat hlavně srdcem.

Ředitelka a hlavní vedoucí
Lenka Kubištová
Hlavní vedoucí dětských táborů a minitáborů
Jiří Kubišta

Zakladatelka zajišťuje celkový chod Kazimírky, vede Letnici, dětský klub, mateřské centrum. Od dětství jezdí na dětské tábory, 2 roky praktikantka, 5 let vedoucí oddílů dětí ve věku 5 – 18 let, 17 let hlavní vedoucí táborů a jednatelka organizace. Držitelka certifikátu „Hlavní vedoucí tábora“ od MŠMT, „Zdravotník zotavovacích akcí“ od Červeného kříže, Instruktor lyžování.

…zobrazit více

Vystudovala bakaláře na ekonomické vysoké škole a má dvě dcery. Dříve pracovala jak v komerčním, tak v neziskovém sektoru. Také v Klokánku – zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Její hlavní zálibou je práce s dětmi, organizace Kazimírka, softball a hra na saxofon.  Absolvovala kurz Respektovat a být respektován. Koordinuje většinu táborů a většiny akcí se i účastní. Na táboře má na starosti celkovou organizaci tábora jako hlavní vedoucí. „Nejlepší hlavaska – přátelská a vždy usměvavá, přitom přísná a spravedlivá. Osůbka, která neustále někde poletuje a stará se o to aby tábor běžel tak jak má, a aby si to všechny děti pořádně užily. Když je čas, ráda přečte dětem pohádky na dobrou noc

Je hlavní součástí organizace. Od roku 2006 působí na táboře Kazimírka jako programový a hlavní vedoucí. Během roku připravuje akce, prezentace a je koordinátorem škol v přírodě. Připravuje programovou náplň a materiálně-technické zabezpečení, náplně etapových her, fotografování a natáčení videa.

…zobrazit více

Vystudoval dopravní průmyslovou školu, dříve pracoval v oblasti automobilového průmyslu. Pokud je alespoň trochu volného času při péči o své dvě dcery, rád jezdí s rodinou na výlety, lyžuje a jezdí na kole. 12 let se účastnil jachtařského tábora na Dolním Dvořišti z toho 6 let jako vedoucí. Na tento netradiční tábor dodnes vzpomíná.  “Jirka, náš reportér. Vždy má u sebe něco, čím se dají zvěčnit nezapomenutelné zážitky. Jeho objektivu nikdo a nic neuteče. Tato role je pro zachování krásných chvil nepostradatelná.”

 
Hlavní vedoucí Můj první tábor
Lenka Rozporková
 
Hlavní vedoucí Můj první tábor 
Petra Šustová
Hlavní vedoucí minitábora
Programová vedoucí

Gabriela Kutišová

Spoustu let jezdila na tábory jako zdravotnice. V létě ji můžete potkat jako zástupce hlavní vedoucí a hlavní vedoucí na Mém prvním táboře.

…zobrazit více

Vystudovala vyšší odbornou školu pedagogickou a nyní dokončuje studia na Pedagogické fakultě v Praze. Je učitelkou v mateřské škole, ale nyní tráví veškerý čas se svou rodinou. Doma má dva malé táborníky. Dříve se věnovala práci pro Český červený kříž. Ráda tráví volný čas v přírodě, něco vyrábí a tvoří, a když zbývá alespoň trocha času, vyplňuje ho četbou. Pro svůj humor a dokonalý přístup, který pomůže nejednomu stýskajícímu dítku, ji mají děti moc rády.

Několik let jezdila jako zdravotnice na letní tábory, nyní jezdí jako zdravotnice na školy v přírodě a je hlavní vedoucí na Mém prvním táboře.

…zobrazit více

Je vystudovaná diplomovaná všeobecná sestra. Nyní je její hlavní náplní péče o syna. Ve svém volném čase ráda běhá, tancuje a žije život naplno. Petra je skvělá svým milým a přátelským přístupem. U dětí i týmu vedoucích je velice oblíbená. Děti, které jezdí na můj první tábor jsou v těch nejlepších rukách.

Dříve jezdila jako dítě, později jako praktikantka a oddílová vedoucí. Nyní zajišťuje programovou část táborů a je hlavní vedoucí minitábora.

…zobrazit více
Dostudovala střední odbornou školu se zaměřením na cestovní ruch a Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem. Má na starost organizaci ESN CZ, která se stará o přijíždějící zahraniční studenty. Její největší zálibou je cestování, komunikace v cizím jazyce a její dvě morčata. Ráda čte a hraje deskové hry. Je mistr ve výtvarném umění, nakreslí, vymodeluje, vystřihne či namaluje úplně vše. Tím pádem je o zábavu postaráno. Na tábory jezdí již od malička, kdy měla špatnou zkušenost od jiných organizátorů dětských táborů. S táborem Kazimírka se vše obrátilo a nyní si léto bez správného tábora nedokáže představit.

 
Programový vedoucí
David Kundrát
Oddílový vedoucí
Programový vedoucí

Lubomír Čamra
 
Programový vedoucí
Lukáš Kraus

Na táboře začínal jako vedoucí nejstaršího oddílu, nyní zajišťuje programovou část letních táborů a má na starost podzimní minitábor pro tatínky s dětmi.

…zobrazit více
Mezi své koníčky řadí také všechny druhy sportu, nejvíce však badminton, hokej, šplhání po horách, také rád čte a cestuje, když má více volného času. Tábory měl rád už jako malý kluk, a když vyrostl, rozhodl se jezdit jako vedoucí. Děti má rád, protože ho dokáží vždy rozesmát. David pracuje jako bioinformatik na Ústavu hematologie a krevní transfúze, kde pomáhá zkoumat nemoci krve.

Na Kazimírku začal jezdit v 11 letech, poté přešel na pozici praktikanta a nyní působí jako oddílový vedoucí a letos jede jako programový vedoucí na Můj první tábor.

…zobrazit více

Je studentem Gymnázia Na Pražačce. Ve volném čase rád běhá a hraje míčové hry. Jeho tajnou zálibou je také hraní na housle a na violu. V posledním roce si velmi oblíbil společenské tance.

Začínal jako vedoucí nejstarších dětí na letních táborech, nyní připravuje program a přes rok má na starosti web.

…zobrazit více
Vystudoval střední průmyslovou školu elektrotechnickou a už řadu let pracuje v počítačové firmě na pozici vedoucího. Velice rád skládá origami, věnuje se aktivitám v přírodě, deskovým hrám, míčovým sportům – hlavně nohejbalu. Lukáš od mala jezdil na skautské tábory, později i jako vedoucí, kde načerpal mnoho důležitých zkušeností. S Kazimírkou spolupracuje již mnoho let a stále je nepostradatelnou součástí vedení organizace.
Oddílový vedoucí
Martin Jelínek
Oddílová vedoucí
Adéla Jančálková
Oddílová vedoucí
Ivana Kostelecká

S Kazimírkou jezdí již několik let. Práci s dětmi na táborech si oblíbil a je dobrým oddílákem. Na tábory jezdí od šesti let.

…zobrazit více
Vystudoval Gymnázium Evolution a nyní studuje na konzervatoři v Pardubicích. Od 5 let zpívá ve sborech a již desátým rokem studuje sólový zpěv. Rád hraje na kytaru a obecně ho hudba velmi baví a chtěl by se jí věnovat i v budoucnosti.

Pravidelně se účastní letních, podzimních a zimních táborů, ze kterých čerpá spoustu her a soutěží.

…zobrazit více

V současné době studuje obchodní akademii se zaměřením na cestovní ruch. Je komunikativní, kamarádská a velmi ji baví práce s dětmi. Od malička se věnuje gymnastice, atletice a již šestým rokem tancuje street dance.

Jako malá trávila každé prázdniny na táboře a proto se po letech rozhodla jet opět na tábor jako vedoucí. S Kazimírkou jezdí již několik let na druhý turnus.

…zobrazit více

Ivana vystudovala obchodní akademii v Praze. Dříve pracovala v pojišťovně jako asistentka na oblastním ředitelství a nyní pracuje jako vedoucí družiny v soukromé česko-anglické základní škole. Mezi její záliby patří cestování, sport a čtení.

Oddílová vedoucí
Ulrika Malá
Oddílový vedoucí 
Martin Paletář

Od dětského věku jezdí na dětské tábory různého zaměření (jazykové, výtvarné, počítačové). Ráda pracuje s dětmi a vymýšlí pro ně různé aktivity a hry.

…zobrazit více

Je absolventkou gymnázia s hudebním zaměřením a nyní studuje VŠCHT v Praze. Mezi její koníčky patří tanec, zpěv, hra na klavír a rekreační sporty. Zkušenosti s prací se staršími dětmi získává díky doučování chemie a matematiky.

Na tábor Kazimírka jel poprvé jako dítě v roce 2013 a nyní jezdí jako praktikant.

…zobrazit více

Studuje Obchodní akademii Bubeneč, zaměření na leteckou dopravu a rád by se stal jednou stevardem. 5 let jezdil závodně BMX, baví ho cestování, poznávání nových míst a kultur, divadlo a politika. Je členem Zastupitelstva mladých Prahy 8.

Oddílová vedoucí 
Monika Semrádová
Oddílový vedoucí 
Martin Pleštil
Oddílový vedoucí 
Pavel Rechcígl

Již jako malá jezdila na tábory a opravdu si je zamilovala.S Kazimírkou byla jako dítě, praktikantka a také oddílačka.

…zobrazit více

Monča úspěšně dokončila studium na Střední škole elektrotechniky a strojírenství, obor ekonomika a podnikání. Od malička tancuje různé taneční styly, nejraději má zumbu. Ve volném čase se stará o svou neteř nebo chodí na procházky se psy.

S Kazimírkou začal jezdit v roce 2009, jako dítě, a bez tábora už si léto nedokáže představit. Prošel si praktikanství a je tím správným oddílovým vedoucím.

…zobrazit více

Studuje Střední průmyslovou školu sdělovací techniky, obor multimediální tvorba. Mezi jeho záliby patří fotografování, vše okolo filmu a také hraní videoher. Rád si zahraje i fotbal, který aktivně sleduje.

Na tábory jezdil jako dítě, s Kazimírkou jako praktikant a oddílový vedoucí starších dětí od roku 2011. Pokud mu čas a počasí dovolí, rád s dětmi „bivakuje pod širákem“.

…zobrazit více
Dokončil sice studium elektromechanika, ale dále pokračuje na zemědělské univerzitě, na fakultě agrobiologie. Rostliny, dřeviny a pěstování jej nadchlo natolik, že je zaměstnán v zahradnické firmě. Mezi Pavlovi zájmy patří – literatura, dlouhé túry (chvíli neposedí), jízda na kole, historie, fotografování, a hlavně turistika v cizích zemích. Pavel už zavítal do mnoha neobvyklých krajů a rád zkouší extrémní podmínky.
Oddílová vedoucí
Barbora Vandová
Oddílový vedoucí
Matěj Šmatlák

Již od mala trávila prázdniny na táboře a zamilovala si je.S Kazimírkou jezdila několik let jako praktikantka, nyní jede jako vedoucí pro Můj první tábor. Pro svůj milý a krásný přístup k dětem, je ideální oporou pro ty nejmenší.

…zobrazit více

Studuje na Střední odborné škole civilního letectví v Praze. Ve volném čase nejraději cestuje nebo tráví čas s přáteli a rodinou.

Na Kazimírku jezdí již sedm let, nyní jede podruhé jako praktikant. Je součástích zimních i letních táborů. Jeho optimismus a dobrá nálada je nakažlivá.

…zobrazit více

Studuje Gymnázium Špitálská. Mezi jeho záliby patří jízda na kole, plavání a učení nových jazyků.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Etiam posuere lacus quis dolor. Maecenas sollicitudin. Vivamus porttitor turpis ac leo.

…zobrazit více
Praktikantka
Veronika Bartošová
Praktikantka
Kamila Slámová
Praktikant
Anna Golštajnová

Na tábory jezdí už od malička, na Kazimírku od roku 2014, letos jede jako praktikant. V dětství zároveň chodila do kazimíráckého kroužku junior aerobik.

…zobrazit více

Studuje obchodní akademii. Ráda tráví čas posloucháním písniček, tancováním nebo sportováním. Zároveň se věnuje kreslení a tráví čas s rodinou a přáteli. Pokud chce relaxovat, sáhne po dobré knize či filmu.

S Kazimírkou byla jako dítě hlavně na příměstských táborech, nyní jede jako praktikantka.

…zobrazit více

Studuje konzervátorství a restaurátorství na střední průmyslové škole. Mezi její koníčky patří kreslení, malování, tanec, hra na kytaru a historie. Ráda také chodí do přírody a zajímá se o ekologii.

Na tábor Kazimírka jel poprvé jako dítě v roce 2013 a nyní jezdí jako praktikant.

…zobrazit více

Studuje Obchodní akademii Bubeneč, zaměření na leteckou dopravu a rád by se stal jednou stevardem. 5 let jezdil závodně BMX, baví ho cestování, poznávání nových míst a kultur, divadlo a politika. Je členem Zastupitelstva mladých Prahy 8.

Vedoucí příměstského tábora
Linda Svobodová
Vedoucí příměstského tábora
Lucie Mlynaříková
Vedoucí příměstského tábora
Jane Doe

Na tábory Kazimírka začala jezdit jako dítě od roku 2011. Našla si mnoho nových přátel a díky dobré partě ji vztah k táboru zůstal i nadále. Pokračovala dále jako praktikantka a oddílová vedoucí.

…zobrazit více

Je studentkou 3. ročníku humanitního gymnázia v Praze. Mezi její koníčky patří sport, především běh, kolo, in-line bruslení a kreslení. Dříve se věnovala atletice a chtěla by znovu začít.

Na tábory jezdí už od šesti let. Na Kazimírce dělá vedoucí na příměstském táboře a letos jede i jako vedoucí na pobytový tábor.

…zobrazit více

Lucka má vystudovanou obchodní akademii a nyní studuje na Vyšší odborné škole obor sociální práce. Ve volném čase chodí jako dobrovolník do domova pro seniory, ráda čte, bruslí a vaří. Velmi ráda pracuje s lidmi, hlavně s dětmi.

S Kazimírkou ji potkáte na zimním i letním táboře. Absolvovala kurz vychovatele, instruktora lyžování a chtěla by se věnovat dalším kurzům.

…zobrazit více

Petra vystudovala sportovní a volnočasovou pedagogiku na Vysoké škole tělesné výchovy a sportu Palestra v Praze. Ve svém volném čase ráda jezdí s dětmi jako instruktor na dětské kurzy. V zimě vyučuje lyžování a v létě učí v zahraničí anglický jazyk. Mezi její koníčky patří cestování, procházky a čtení cestopisů. Je přátelská, usměvavá a umí si vše zorganizovat.

Za celou historii Kazimírky s námi spolupracovalo mnoho vedoucích, praktikantů, zdravotníku, kteří se významně podíleli na fungování táborů. Najdete je na samostatné stránce Spolupracovali s námi.


Vážení rodiče,
prázdniny na táboře patří k mým hezkým vzpomínkám na dětství. Už od sedmi let jsem se vracela do prostředí, kde jsem prožila krásné okamžiky her, sportu, zábavy, první dětské lásky, diskotéky a také jsem poznala nové kamarády. S některými se setkávám i dodnes.
Byla jsem na táboře tedy jako dítě, praktikant, vedoucí a nakonec jako hlavní vedoucí. A proto tento tábor vznikl. Abychom mohli zprostředkovat ty krásné chvíle i dalším dětem. Děti se o prázdninách mají bavit, hrát si, být na čerstvém vzduchu v kolektivu dětí. Budeme se každý rok snažit, aby se k nám rády vracely a jednou na tento tábor vzpomínaly tak jako já.
Od založení tábora v roce 2003 se naše činnost velmi rozšířila a vzniklo občanské sdružení, nyní spolek. Během roku kromě letních táborů pořádáme podzimní, zimní tábory, příměstské tábor, tábory pro rodiče s dětmi, jednodenní i vícedenní akce, výlety za zábavou a kulturou, zájmové kroužky, dětské dny. Můžete nás potkat na několika akcí pro děti po celé ČR. Veškerá naše činnost je určena všem zájemcům.
Místně také provozujeme mateřské centrum, dětský klub a coworkingové centrum Letnice v Praze 9.
Několik let jsme na tábory jezdili do rekreačního střediska Soběšín u Sázavy, Pařez a nyní jezdíme do nově zrekonstruovaného střediska Vanov u Telče, Lažánek u Blatné, Štědronína u Plas, Hrazan u Slapské přehrady a Kamenice v Dolním Maxově.
Náš kolektiv tvoří stálí vedoucí, praktikanti, zdravotníci, kteří se schází a připravují program po celý rok. Snažíme se vymyslet bohatý program, který bude děti bavit a bude každý rok jiný.
I když příprava tábora a aktivit během roku je časově náročná a nejedni z nás pro ně obětují mnoho volného času a svou dovolenou, jsou pro nás odměnou šťastné a usměvavé děti a následně jejich rodiče.
A později když dostanete mnoho poděkování a třeba takový dopis jako tento od jedné maminky…“Děkuji, že tento tábor děláte a že naše děti se u vás cítí dobře“…zahřeje vás to u srdce a víte proč tuto práci tak rádi děláte.
Jelikož své děti svěřujete do rukou někoho cizího, budu velice ráda, když se na mě obrátíte s jakýmkoliv dotazem, nejasností či s osobní schůzkou.

Lenka Kubištová