Nezisková organizace Kazimírka je pro děti a mládež, kteří svůj volný čas chtějí trávit zábavně a zajímavě. Tato organizace s třináctiletou tradicí pořádá dětské letní tábory, zimní tábory, příměstské tábory, tábory pro rodiče s malými dětmi, pravidelné zábavné akce, krásné výlety a zájmové kroužky, také dětský klub, mateřské centrum a coworkingové centrum. Organizace je pro všechny zájemce z celé ČR, nemusíte být členy, jsme tu pro všechny děti a rodiny.

Ředitelka a hlavní vedoucí
Lenka Kubištová

lenka_kubistovaVystudovala bakaláře na ekonomické vysoké škole a má dvě dcery. Zajišťuje celkový chod organizace Kazimírka, vede Letnici, dětský klub, mateřské centrum a coworkingové centrum.
Dříve pracovala jak v komerčním, tak v neziskovém sektoru. Také v Klokánku – zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Její hlavní zálibou je práce s dětmi, organizace Kazimírka a softball.

Od dětství jezdí na dětské tábory, 2 roky praktikantka, 5 let vedoucí oddílů dětí ve věku 5 – 18 let, 12 let hlavní vedoucí tábora a jednatelka organizace Kazimírka.

Držitelka certifikátu „Hlavní vedoucí tábora“ schváleného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a „Zdravotník zotavovacích akcí“ od Červeného kříže. Absolvovala kurz Respektovat a být respektován.

Během celého roku zajišťuje činnost Kazimírky, Letnice, Coworkingu, fundraising, dotace a administrativu. Koordinuje většinu táborů a většiny akcí se i účastní. Na táboře má na starosti celkovou organizaci tábora jako hlavní vedoucí.

„Nejlepší hlavaska – přátelská a vždy usměvavá, přitom přísná a spravedlivá. Osůbka, která neustále někde poletuje a stará se o to aby tábor běžel tak jak má, a aby si to všechny děti pořádně užily. Když je čas, ráda přečte dětem pohádky na dobrou noc ;-)“
Pár slov rodičům od hlavní vedoucí…

Koordinátor a hlavní vedoucí
Jiří Kubišta

jirka_kubistaVystudoval dopravní průmyslovou školu, dříve pracoval v oblasti automobilového průmyslu. Nyní zajišťuje chod Kazimírky, koordinaci akcí a škol v přírodě.

Pokud je alespoň troška volného času při péči o své dvě dcery, rád jezdí s rodinou na výlety, lyžuje a jezdí na kole.

12 let se účastnil jachtařského tábora na Dolním Dvořišti z toho 6 let jako vedoucí. Na tento netradiční tábor dodnes vzpomíná. Od roku 2006 působí na táboře Kazimírka jako programový a hlavní vedoucí.

Během roku připravuje akce, prezentace a je koordinátorem škol v přírodě. Připravuje programovou náplň a materiálně-technické zabezpečení, koordinuje etapové hry, fotografování a natáčení videa.

“Jirka, náš reportér. Vždy má u sebe něco, čím se dají zvěčnit nezapomenutelné zážitky. Jeho objektivu nikdo a nic neuteče. Tato role je pro zachování krásných chvil nepostradatelná.”

Hlavní vedoucí Můj první tábor 3 a Oddílová vedoucí
Katka Malcová

katka_maldova
Je studentkou češtiny a hudební výchovy na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy.

Od útlého věku hraje na klavír, sportuje a zpívá, jak ve sboru, tak sólově. Velmi ji baví práce a aktivity s dětmi.

Na tábory jezdí od dětství a od svých 19 let také jako vedoucí. S Kazimírkou je od roku 2012. Je precizní společenská a mezi dětmi oblíbená.

Programový vedoucí
Lukáš Kraus

lukas_kraus

Vystudoval střední průmyslovou školu elektrotechnickou a už řadu let pracuje v jedné počítačové firmě na pozici vedoucího.

Velice rád skládá origami, věnuje se aktivitám v přírodě, deskovým hrám, míčovým sportům – hlavně nohejbalu.

Lukáš od mala jezdil na skautské tábory, později i jako vedoucí, kde načerpal mnoho důležitých zkušeností.

S Kazimírkou jezdí již mnoho let a je nepostradatelnou součástí. Nejdříve začínal jako vedoucí nejstarších dětí na letních táborech, nyní jako programový vedoucí.

Během roku zajišťuje webové stránky a grafiku. Lukáš je opravdu aktivním členem, i když má stálé zaměstnání, bere si dovolenou nejen na letní tábor.

Programový vedoucí
Dávid Kundrát

david_kundratNáš další programový vedoucí je studentem čtvrtého ročníku Vysoké školy chemicko – technické, což souvisí s Davidovo zálibou v barevných pokusech.

Mezi své koníčky řadí také všechny druhy sportu (nejvíce však badminton a hokej) včetně šplhání po horách, čtení a také rád cestuje, když má více volného času.

Tábory měl rád už jako malý chlapec a když vyrostl, rozhodl se jezdit jako vedoucí. Děti má rád, protože ho dokáží vždy rozesmát.

Na našich táborech začínal jako vedoucí nejstaršího oddílu, nyní zajišťuje programovou část letních táborů.

Programový vedoucí
Martin Nožička

martin_nozickaVystudoval střední odbornou školu civilního letectví v oboru letecký mechanik. I když již nějaký čas není studentem, vždy si na Kazimírku, akce a tábory rád bere dovolenou. Nyní pracuje u společnosti ČSA.

Mezi Martinovy koníčky patří hlavně letadla, plavání, jízda na kole. V poslední době kromě letadel podlehl kouzlu fotografie a tak veškerý svůj volný čas věnuje již téměř profesionálnímu fotografování.

Na tábory již jezdil jako dítě a opět se k nim po čase vrátil. Na letních táborech organizace je velkou posilou, dříve začínal jako praktikant a oddílový vedoucí. Na žádné akci nemůže chybět.

Zdravotníce
Lenka Králová

lenka_kralovaVystudovala Vyšší odbornou školu zdravotnickou v Praze. Pracovala jako všeobecná sestra na anesteziologicko-resuscitačním oddělení v mělnické nemocnici a nyní v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) na oddělení kardiologie.

Ve volném čase jezdí na in-line bruslích. Ráda jezdí na koni, čte a tančí.

Na práci s dětmi na táboře se každý rok velmi těší. Náročný zdravotní obor, který ji baví, tak vystřídá za dětské bolístky.

Lenka se s přehledem postará o zdraví dětí na 1.turnuse letního tábora.

Zdravotnice
Lenka Přibylová

lenka_pribylovaLenka vystudovala vyšší odbornou školu pedagogickou a pokračuje v dálkovém studiu.

V současné době je učitelkou v mateřské škole.

Dříve se také věnovala práci pro Český červený kříž. Tato záliba jí zůstala, a tak již několik let jezdí na tábory s dětmi – jako zdravuška.

Ráda hodně času tráví v přírodě, něco vyrábí a tvoří, a když zbývá alespoň trošku času, vyplňuje ho četbou.

Zdravotnici Lenku můžou děti potkat, jak na zimních, tak letních táborech. Pro svůj humor a dokonalý přístup, který pomůže nejednomu stýskacímu dítku, ji mají děti moc rády.

Oddílová vedoucí
Gábina Kutišová

gabina_kutisovaGabča studuje v současné době Filozofickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Jejím oborem je Vychovatelství a Pedagogika volného času. Dále se chystá studovat na Universidad of Malaga ve slunném Španělsku.

Celkově největší zálibou je pro Gábinu zeměpis a také velice pilně studuje jazyky, protože má zároveň ráda cestování, ale také sporty a čtení.

Na tábory jezdí již od malička a i přes pár špatných zkušeností z jiných táborů si léto bez správného tábora (jako je ten nás samozřejmě!) nedokáže představit.
S Kazimírkou jezdí od roku 2009. Nejdříve jako dítě, následně jako praktikantka a několik let jako oddílová vedoucí.

Oddílová vedoucí
Jana Vlčková

jana_vlckovaStuduje francouzštinu na Karlově univerzitě. Krom francoužštiny je největší zálibou klasický tanec.

Již od mala dělala aerobik, kromě jiného i Junior aerobik u Kazimírky. Mezi další zájmy patří malování, procházky v přírodě. Má ráda teplo, sluníčko a žlutou barvu. Někdy můžete Janu potkat i jako průvodkyni na hradě Český Šternberk.

S Kazimírkou jezdila již jako dítě od roku 2006. Navázala rolí praktikantky, ve které se velmi osvědčila a teď již několik let působí jako oddílová vedoucí menších dětí. Jana je velmi energická, usměvavá a charismatická osoba, kterou mají děti opravdu rády.

Oddílová vedoucí
Kateřina Haladová

katerina_haladovaKatka je v současné době studentkou Pedagogické fakulty UK, specializovaná na německý jazyk.

Věnuje se sportovní gymnastice a hraje squash. Mezi koníčky patří skauting, sborový zpěv, hra na kytaru, inline a snowboarding.

Na tábory jedzí od 7 let. Jezdila na skautské tábory, ale i na klasické chatičkové. Katku velmi baví práce s dětmi a také každým rokem jezdí jako vychovatelka na školy v přírodě. S Kazimírkou je od roku 2011.

Oddílová vedoucí
Lukáš Poláček

lukas_polacekNa tábory jezdí Lukáš od dětství a proto že jeho samotného to jako malého bavilo, řekl si, že chce také ostatním dětem udělat léto zábavnější. Je sportovní, akční a pro každou špatnost, a to je důvodem, proč vede raději starší oddíly. Pro nejstarší děti je skvělým parťákem.

Chodí na České vysoké učení technické v Praze, obor strojní inženýrství.

Přes deset let se věnuje vodnímu záchranářství. Baví ho bojové sporty, lukostřelba a snowboard. Rád chodí do kina, čte fantasy knihy, a má psího miláčka Rikyho.

Oddílová vedoucí
Jana Machotová

jana_machotovaPracuje jako vývojový analytik ve společnosti Zentiva a při tom dálkově studuje Vysokou školu chemicko-technologickou.

Od roku 2005 se věnuje (již i jako trenér) Kodokan Judu a reálné sebeobraně, předtím se závodně věnovala házené a atletice.

Na tábory jezdí od dětství, později také jako vedoucí a trenér.

Na táboře vede zároveň kroužek sebeobrany, na kterém se děti opravdu mnoho naučí.

Oddílová vedoucí
Jana Světlíková

jana_svetlikovaJana studuje ne Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy – češtinu a hudebku. Právě hudba (říká: ,, Především vážná hudba, pokud není příliš vážná.“  ) patří mezi její oblíbené záliby.

Aktivně se také věnuje moderní gymnastice a má ráda zvířátka.
Gymnastika ji přivedla až k trénování dětí v gymnastickém oddíle a propaguje nepopulární styly, jako je například balet či historický tanec. Dále má ráda chození do přírody a kolektivní hraní na kytaru.

Jana je velmi milá, ochotná a veselá osoba. Nikdy jsme jí neviděli mračit se. Pro děti má vždy připraveno spousty zajímavých her.
Sama Jana říká, že jako malá si tábory moc užívala a každý rok se těší na rozšiřování svých i dětských zážitků.

Oddílový vedoucí
Marek Noskovič

marek_noskovicStuduje Waldorfské lyceum v Praze, poté chce studovat na vysoké škole pedagogické obor speciální pedagogika.

Mezi jeho koníčky patří fotbal, bojové umění muay thai a turistika. Dále volný čas tráví čtením knih a nebo sám píše povídky.
Jako dobrovolník působil v dětském domově a centru pro tělesně a mentálně postižené v Mladé Boleslavi a v současné době také hlídá děti jako chůvička.

Práce s dětmi ho naplňuje, přináší mu radost a také věří, že s naší pomocí dokáží děti vytvořit krásnou budoucnost pro nás všechny.

Od svých osmi let se zúčastnil několika dětských táborů.
Marek je opravdu velice empatický vedoucí. Je pozitivní a k dětem vstřícný.

Oddílová vedoucí
Nikol Jáchimová

nikol_jachimovaVystudovala Gymnázium prof. Jana Patočky. Momentálně se hlásí na medicínu.

Mezi její záliby patří sport (běh, volejbal), miluje přírodu (takže výlety, vandry, zálesáctví, lezení) a také ještě čtení, vaření a pečení.

Na tábory jezdí už od dětství a má z nich mnoho veselých zážitků a zkušeností, které ráda zužitkovává ve spolupráci s dětmi.

„Miki“ patří k těm pravým táborníkům. Na starosti má úplně ty nejmenší děti, o které se pečlivě stará. Slečny v jejím oddíle se mohou těšit na různé kreativní zapletené účesy.

Oddílový vedoucí
Pavel Rechcígl

pavel_rechciglDokončil sice studium elektromechanika, ale dále pokračuje na zemědělské univerzitě, na fakultě agrobiologie. Rostliny, dřeviny a pěstování jej nadchlo natolik, že je zaměstnán v zahradnické firmě.

Mezi Pavlovy zájmy patří – literatura, dlouhé túry (chvíli neposedí), jízda na kole, historie, fotografování, a hlavně turistika v cizích zemích. Pavel už zavítal do mnoha neobvyklých krajů a rád zkouší extrémní podmínky.

Na tábory jezdil jako dítě, s Kazimírkou jako praktikant a oddílový vedoucí starších dětí od roku 2011. Pokud mu čas a počasí dovolí, rád s dětmi „bivakuje pod širákem“.

Oddílová vedoucí
Tereza Weidingerová

tereza_weidingerovaTerka vystudovala Střední zdravotnickou školu v Praze, byla rok v Anglii a pokračuje na vysoké škole pedagogické.

Ve svém volném čase ráda sportuje, vyráží do přírody nebo jen tak posedí s kamarády.

Táborů se jako malá účastnila jen párkrát, ale o to víc to vynahrazuje již od svých 15 let jako praktikantka a později vedoucí. Nejraději pracuje v malými dětmi, a proto v Kazimírce vede nejmladší oddíly v rámci táborů Můj první tábor.

Oddílový vedoucí
Václav Pekárek

vaclav_pekarekVašek studuje na Vysoké škole ekonomické na fakultě Mezinárodních vztahů.

Miluje sporty všeho druhu. Závodně hraje stolní tenis a s kamarády si často rád zahraje fotbal a volejbal nebo s nimi vyjde na vysokohorskou túru. V létě jezdí na windsurfu a v zimě na snowboardu nebo na lyžích. Také rád cestuje.

Dříve chodil do skauta, kde se účastnil táborů prvně jako dítě, a poté dělal i pomocného vedoucího. Nejvíce ho tam bavili letní a zimní tábory, na které teď jezdí s Kazimírkou.

Praktikantka
Antonie Razáková

antonie_razakovaStuduje na Rakouském gymnáziu v Praze. Rok strávila v Rakousku, kam se stále vrací.

Baví ji psaní – píše pro obecní kroniku, takže je kronikářkou i ve svém oddílu. Má ráda procházky v přírodě a povídání si s kamarády. Její nejoblíbenější barvy patří modrá a červená. Také má velmi zajímavou zálibu – výrobu kozích sýrů. 

Celkově má ráda děti a od dětství navštěvuje skautský oddíl – v současnosti zde působí jako praktikant. Ke Kazimírce se dostala náhodou, ale říká, že je za to moc ráda.
Toničku mají děti moc rádi. Je přívětivá, usměvavá a vždy ráda pomůže. Děti na Toničku moc vzpomínají i po táborech.

Praktikantka
Michaela Gabrielová

michaela_gabrielovaMíša je studentkou středního odborného učiliště gastronomie v oboru cukrář. Ve škole ji baví odborné předměty, tělocvik a cizí jazyk.

Ve volném čase běhá, plave a tancuje, ale také chodí na dlouhé procházky v přírodě.

Na tábory jezdila od svých pěti let, a proto že ji baví starat se o malé děti, je ráda, že může jezdit jako praktikant a do budoucna má v plánu jezdit jako vedoucí.

S Kazimírkou začala jezdit jako dítě v roce 2010.

Praktikantka
Tereza Baštová

tereza_bastovaTereza studuje gymnázium s humanitním zaměřením. Po jeho dokončení by chtěla studovat Filozofickou fakultu.

Jejím koníčkem je hudba, sport – především lyžování, a tanec – zejména zumba a aerobic. Často svůj volný čas tráví procházkami v přírodě a běháním.

Na prvním dětském táboře byla Terka hned s Kazimírkou v roce 2010. Terka sama říká, že od té doby si bez tohoto tábora nedokáže představit prázdniny.

Vedoucí příměstských táborů
Eliška Jelínková

eliska_jelinkovaStuduje na Gymnáziu Jana Keplera v Praze.

Ve volném čase se věnuje hře na klavír, zkouší i kytaru a maluje, kreslí a inspiruje se těmi, kdo tohle všechno umí líp.

Ráda čte, píše a chodí do přírody.

Na tábory jezdí odmala a má nejradši, když se s dětmi pořádně zasměje.

Vedoucí příměstských táborů
Eliška Kolomazníková

eliska_kolomaznikovaLenka v letošním roce dokončila své střední pedagogické vzdělání.

Jaké jsou její záliby? Je sportovně založená, baví ji jízda na kole, běhání, plavání.

Mimo jiné ve volném čase ráda čte zajímavé knihy a chodí do divadla.

Jako dítě jezdila léta na stanový tábor, v současné době se účastní příměstského tábora jako vedoucí.

Vedoucí příměstských táborů
Kateřina Svobodová

katerina_svobodovaStuduje na Pedagogické fakultě UK v Praze.

Baví ji trávit čas s dětmi, kromě toho ráda čte, zpívá a hraje na klavír.

Přes léto má nejraději legraci, pohodu, cestování a opékání buřtů.

Na tábory jezdila jako dítě a vždy se jí tam líbilo, teď by ráda zpříjemňovala čas dětem společnou zábavou, hrami, poznáváním a výletováním.

Vedoucí příměstských táborů
Karolína Svobodová

karolina_svobodovaStuduje na Pedagogické fakultě UK v Praze.

Baví ji trávit čas s dětmi, kromě toho ráda čte, zpívá, vaří, hraje na klavír.

Přes léto má nejraději „hlavně veselo“, pohodu, cestování, opékání buřtů.

Na tábory jezdila jako dítě a vždy se jí tam líbilo, teď by ráda zpříjemňovala čas dětem společnou zábavou, povídáním, hrami, poznáváním a výletováním.

Vedoucí příměstských táborů
Lenka Martinková

lenka_martinkovaLenku baví čtení, ruční práce a literární tvoření, pro které získává inspiraci v přírodě.

Již několik let vede zájmové kurzy pro děti – keramika a tvůrčí psaní, ve volných chvílích vypomáhá jako chůva.

Pro své vyšší zdokonalení v péči o děti prošla kurzem pedagogického minima

Vedoucí příměstských táborů
Lenka Somolová

lenka_somolovaVystudovala gymnázium v Praze a nyní prvním rokem studuje psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Ve volném čase ráda čte, cestuje, vaří a věnuje se józe a pilates.

Ráda pracuje s dětmi, proto již čtvrtým rokem jede jako oddílová vedoucí na letní pobytový tábor.

U Kazimírky působí jako vedoucí na příměstských táborech.

Vedoucí příměstských táborů
Marek Šmíd

marek_smidUkončil vzdělání na soukromém německém gymnáziu v Praze. Dále bude studovat ještě další ročník pro získání české maturity.

Věnuje se rekreačně atletice a míčovým sportům jako je volleybal apod. Dále běhá, cvičí a provozuje extrémní sport – parkour.
Zajímá se o fotografování, studie psychologie a dějepis.

Od mala jezdil na dětské tábory, Sokol, a po přesažení maximálního povoleného věku účastníka se účastnil příměstských táborů dobrovolných hasičů pořádaným Prahou 1. Další pedagogické a výchovné zkušenosti získal na praxi ve škole na prvním stupni.

Marek patří mezi ty úžasné vedoucí. Děti si s ním užívají spousty zábavy a her.

Vedoucí příměstských táborů
Zuzana Hostačná

zuzana_hostacnaPo maturitě, kterou úspěšně složila na Střední zdravotnické škole v Ústí nad Labem, se nyní věnuje studiu Forenzní analýzy na Vysoké škole chemicko-technologické.

Mezi její největší koníčky patří vodní skauting, kterému podlehla již v šesti letech, tudíž s dětmi jezdí na vodu, výpravy a tábory již 15 let. Z počátku si jen hrála a učila se novým věcem, dnes společně s dalšími vedoucími vede dívčí oddíl. Oddíl, ve kterém ji neřeknou jinak, než Miňonka. Během léta se s Kazimírkou věnuje dětem na příměstských táborech.

Když se zrovna nevěnuje studiu nebo dětem, tak ráda sportuje. Nejraději si jde zaskákat na trampolínku, zaběhat nebo vyrazí na brusle.

Vedoucí příměstských táborů
Magdaléna

magdalena_Magda je upřímná, usměvavá a optimistická slečna ve věku 21 let.
Vystudovala Střední zdravotnickou školu v Praze, nyní pokračuje ve studiu na všeobecnou sestru na vysoké škole.

Mezi její zájmy patří výlety, četba, hudba, poznávání nových lidí. Má kladný vztah k dětem a ke zvířatům.

Jako malá jezdívala na dětské tábory a má dlouholetou zkušenost a praxi s dětmi.

v minulosti
Spolupracovali s námi

Za celou historii Kazimírky s námi spolupracovalo mnoho vedoucích, praktikantů, zdravotníku, kteří se významně podíleli na fungování táborů. Najdete je na samostatné stránce Spolupracovali s námi.

 

 Vážení rodiče,
prázdniny na táboře patří k mým hezkým vzpomínkám na dětství. Už od sedmi let jsem se vracela do prostředí, kde jsem prožila krásné okamžiky her, sportu, zábavy, první dětské lásky, diskotéky a také jsem poznala nové kamarády. S některými se setkávám i dodnes.
Byla jsem na táboře tedy jako dítě, praktikant, vedoucí a nakonec jako hlavní vedoucí. A proto tento tábor vznikl. Abychom mohli zprostředkovat ty krásné chvíle i dalším dětem. Děti se o prázdninách mají bavit, hrát si, být na čerstvém vzduchu v kolektivu dětí. Budeme se každý rok snažit, aby se k nám rády vracely a jednou na tento tábor vzpomínaly tak jako já.
Od založení tábora v roce 2003 se naše činnost velmi rozšířila a vzniklo občanské sdružení, nyní spolek. Během roku kromě letních táborů pořádáme podzimní, zimní tábory, příměstské tábor, tábory pro rodiče s dětmi, jednodenní i vícedenní akce, výlety za zábavou a kulturou, zájmové kroužky, dětské dny. Můžete nás potkat na několika akcí pro děti po celé ČR. Veškerá naše činnost je určena všem zájemcům.
Místně také provozujeme mateřské centrum, dětský klub a coworkingové centrum Letnice v Praze 9.
Několik let jsme na tábory jezdili do rekreačního střediska Soběšín u Sázavy, Pařez a nyní jezdíme do nově zrekonstruovaného střediska Vanov u Telče, Lažánek u Blatné,Stědronína u Plas, Hrazan u Slapské přehrady a Kamenice v Dolním Maxově.
Náš kolektiv tvoří stálí vedoucí, praktikanti, zdravotníci, kteří se schází a připravují program po celý rok. Snažíme se vymyslet bohatý program, který bude děti bavit a bude každý rok jiný.
I když příprava tábora a aktivit během roku je časově náročná a nejedni z nás pro ně obětují mnoho volného času a svou dovolenou, jsou pro nás odměnou šťastné a usměvavé děti a následně jejich rodiče.
A později když dostanete mnoho poděkování a třeba takový dopis jako tento od jedné maminky…“Děkuji, že tento tábor děláte a že naše děti se u vás cítí dobře“…zahřeje vás to u srdce a víte proč tuto práci tak rádi děláte.
Jelikož své děti svěřujete do rukou někoho cizího, budu velice ráda, když se na mě obrátíte s jakýmkoliv dotazem, nejasností či s osobní schůzkou.

Lenka Kubištová