10.den – Člověče, nezlob se

Dnes nás opět probudilo sluníčko. Vstali jsme a už se těšili, co nového nám dnešní den přinese. Po snídani a nástupu jsme se rozeběhli na pravidelné kroužky. V aerobiku jsme dolaďovali poslední detaily na naše vystoupení, ve sportu jsme si vyzkoušeli pětiboj – běh na 50 metrů, střelba, chůdy, ping-pong a běh mezi kuželi, výtvarníci vyráběli záložky do knížek a v zálesáctví jsme si zopakovali práci s buzolou a dostavěli ptačí budky.

Na obědě jsme si pochutnali na smaženém sýru. Ihned jak nám po obědě slehlo, jsme se vydali koupat. Zaplavali jsme si, nachytali trochu bronzu a zahráli si několik malých her.

Po koupání nás čekala závěrečná etapa celotáborové hry s názvem „Grů dobrým člověkem“. Cílem hry bylo projít předem určenou trasu. Naši cestu určovaly odpovědi na otázky, které na ní byly rozmístěné. Pokud jsme odpověděli špatně, vydali jsme se nesprávným směrem a trasu jsme si tak protáhli. I když jsme se několikrát rozhodli špatně, všichni jsme nakonec do cíle dorazili. V tábořišti na nás čekal doplňující úkol. Celý oddíl musel vymyslet a zatančit baletní vystoupení s předepsanými prvky. Moc jsme se snažili a vystoupení byla opravdu krásná.

Po večeři jsme si zahráli Živé člověče, nezlob se. Všechno probíhalo jako při běžné hře, ale figurky představovaly sami děti. Házeli jsme kostkou a pokud jsme splnili daný úkol, mohla se naše figurka posunout o daný počet políček. Při plnění úkolů a vyhazování protihráčů jsme si užili spoustu legrace. Večerka se rychle přiblížila a my se vydali odpočívat do postýlek…

10-den-1 10-den-2 10-den-3
 10-den-4  10-den-5  10-den-6