11.den – Závěrečná etapa

Ráno, do nějž jsme se probudili, bylo krásně slunečné, takže potom, co jsme posnídali lahodný makový loupák, jsme se během dopoledních kroužků zdržovali opět na chladnějších stinných místech. Holky na obou tanečních kroužcích cvičily pilně sestavu na své závěrečné vystoupení a na sportu se hrálo „rugby“ s pozměněnými pravidly.

Po obědě se už schylovalo k vyvrcholení naší celotáborové hry na náměty filmu Lorax. Po tradiční úvodní scénce se děti vydaly v oddíle na místo, kde schraňovaly svůj hrací plán. Ten byl trasou, na níž se postupovalo jako u mnohých klasických stolních her figurkou o počet polí podle toho, jaké číslo padlo na kostce. Na různých místech tábora i mimo něj pak děti plnily různé úkoly, rozdělené na úkoly velké a malé. V rámci velkých úkolů bylo třeba například sestavit postavičku z materiálů, které děti měli k dispozici v lese u stromu s určitým označením, co se pak malých úkolů týče, držel po určitou dobu bobřík mlčení, či bylo nutné propojit celý oddíl provázkem skrz rukávy triček. Hra probíhala nějakou dobu bezproblémově, pak ale přišel velký zvrat. Z čistě slunečného počasí se během nemnoha desítek minut zatáhlo a prostředí v táboře se tak velice ztemnilo. Začal vát silný vítr a schylovalo se k bouřce. Všechny oddíly tedy rychle běžely dovnitř schovat se. Během chvíle nastala rozsáhlá průtrž mračen. Všichni jsme ji ale přečkali v bezpečí a po jejím konci se mohli vydat rovnou na večeři.

Celkově se ochladilo, ale večer už zůstal bez deště, takže nic nebránilo tomu, aby oddílový program probíhal kromě vnitřních prostor i venku. Hráli se různé hry, například nejmladší oddíl, uchýlený do jídelny, hrál tzv. židličkovanou, při níž si děti užily mnoho zábavy. Tak utekl večer velice rychle a po svačině nás čekala už předposlední táborová noc.

letni_tabor_3-turnus_11-den_ letni_tabor_3-turnus_11-den_02 letni_tabor_3-turnus_11-den_03