5.den – Celodenní výlet

Po budíčku jsme se rozběhli na rozcvičku, při které jsme zjistili úžasnou zprávu. Dneska jdeme na výlet! Čeká nás pár kilometrů pěšky do Blatné, pak vlakem do Strakonic, kde se podíváme na hrad, budeme mít rozchod na náměstí a pak opět vláčkem a pěšky do tábora.

Na snídani se proto musíme pořádně nadlábnout, abychom celý den úspěšně zvládli. Pak vyfasujeme balíčky na cestu, bereme batůžky a kšiltovky, protože už takhle po ránu svítí sluníčko, a jdeme. Vždy dva oddíly vyrážejí spolu.

Mladším dětem jel vlak z Blatné už v deset hodin. Nožičky proto musely pořádně zabrat. Starší zabrali také, a mohli proto mít v Blatné hodinu a půl rozchod, jeli totiž pozdějším vlakem. Prohlédli jsme si náměstí a navštívili různé obchůdky a pak už šup na vlak. Po asi třičtvrtě hodině cesty už jsme ve Strakonicích vyráželi z nádraží na hrad. Při prohlídce jsme se dozvěděli něco o historii Strakonicka, zajímavé byly například expozice týkající se dudáctví či divadla.

Ve městě jsme měli zase chvilku rozchod a pak už šup vlakem do Blatné. Zpátky jsme museli nasadit opravdu ostré temp, aby se na nás nečekalo s večeří. K té bylo kuřecí stehno s rýží a rajče, mňam!

Večer čekal mladší děti táborák – zazpívali jsme si s kytarou a opekli buřtíky. Starší mezitím hráli různé hry na hřišti nebo vyrazili do lesa. Některé hry jsme nestihli dohrát a proto už se těšíme na další den.

dscn3682 dsc_0050  dsc_0069
 dsc_0077  dsc_0089  dsc_0141