Dopolední program:

Děti každé dopoledne lyžují. První den jsou rozděleny do několika družstev dle pokročilosti. Program lyžování  začíná rozcvičkou. Všichni lyžaři si osvojují či procvičují lyžařské dovednosti od správného vybavení lyžaře, bezpečnosti na sjezdovkách, pravidla FIS, otáčení na místě, vstávání na svahu, až po samotnou jízdu na lyžích a zvládnutí techniky.

Lyžování na zimním táboře Kazimírka
Zimní tábor KazimírkaLyžování na sjezdovkách je hlavně formou her a úkolů, nikoliv formou volného sjíždění.
Lyžujeme hlavně v Příchovicích u Čápa, kde jsou jen „modré“ sjezdovky s velkým přehledem.Nelyžaři mají program v klubovně s vedoucím. Hrají hry, soutěže, také deskové hry.

Odpolední program:

Po poledním klidu je pro děti připraven program hlavně venku. Bobuje se, hrají se hry ve spřeženích, týmech, staví se sněhuláci, iglů, soutěží na sněhu.

Hry na zimním táboře Kazimírka Zimní tábor Kazimírka Zimní tábor Kazimírka

Večerní program:

Po večeři na děti čekají zábavné hry v klubovně pro jednotlivce i týmy, promítání, černé historky, živé člověče nezlob se a tradiční karneval.

Zimní tábor Kazimírka Zimní tábor Kazimírka Karrneval na zimním táboře Kazimírka

Zdravotní dohled na táboře:

Na zimním táboře je zdravotník. Dohlíží na pravidelné braní léků, které rodiče předají zdravotníkům při odjezdu na tábor. Dále se starají o dítě v případě nevolnosti, zranění či nemoci. V případě vážnější změny zdravotního stavu dítěte, dáváme rodičům telefonicky vědět. Na konci letního tábora dítě dostane tzv. zdravotní kartu, kde je přesný záznam o jakékoliv návštěvě zdravotníka.