Vy rozhodujete, my pomáháme – dotace od společnosti Tesco

Hlasujte pro náš projekt „Duševní zdraví dětí“ na prodejně Tesco

Praha-Letňany, Roztoky, Líbeznice, Praha-Čakovice, Kralupy nad Vltavou, Odolená Voda

od 15. ledna do 12. února 2024

Pomozte nám poskytnout podporu a prevenci dětem prostřednictvím projektu Duševní zdraví dětí.

Případný obdržený grant by byl použit na preventivní programy s dětmi během táborů a také na vzdělávání dobrovolníků pro práci s dětmi. Je důležité děti správně nasměrovat, aby se dokázaly postarat o své duševní zdraví nebo si uměly říct o pomoc.

Pokud půjdete nakupovat do obchodu Tesco v obcích: Roztoky, Líbeznice, Praha-Čakovice, Kralupy nad Vltavou, Praha-Letňany, Odolená Voda, kdykoliv od 15. ledna do 12. února, vhoďte nám hlasovací žetonek, který dostanete u pokladny při placení.

Přihlásili jsme náš projekt „Duševní zdraví dětí“ do programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Projektem chceme podpořit děti, které se potýkají s větším množstvím stresu, strachem a obavami. Děkujeme za podporu.

Více o projektu:
Náročná doba má restriktivní dopady právě na děti a jejich problémy v duševní oblasti jen umocňuje. Děti se potýkají s větším množstvím stresu, mají strach a obavy, jsou na ně kladeny vyšší nároky rodinou, školou, zájmovými činnostmi, kolektivem. Děti získávají mnoho i nesprávných informací na internetu, na sociálních sítích a jsou snadno ovlivnitelné.
Děti se dostávají do mnoha problematických situací (výchovné problémy, psychické potíže, traumata, psychosomatické potíže,….), která vznikají ať vlastním zapříčiněním, neznalostí, vlivem okolí nebo cizím jednáním. Popíráním, neřešením vzniklých problémů se situace prohlubují a pro dítě mohou mít nevratné následky.

Projekt spolku je zaměřen na období prázdnin na pobytové a příměstské tábory pro děti především ve věku 5-17 let. Prázdniny nabízí ideální příležitosti, jak trávit čas s dětmi více a jinak, než v průběhu školního roku. Školní povinnosti odpadají, spousta aktivit a táborů se odehrává v přírodě. Na táborech je pro děti připravován smysluplný program, aktivity pro rozvoj osobnosti, zájmů, nových dovedností, k upevnění mezilidských vztahů mezi vrstevníky. Během táborů tak spolek může udělat mnoho pro dětské duševní zdraví a pro primární prevenci.
Spolek reaguje na mnohaleté zkušenosti, kdy v posledních několika letech se množství dětí s psychickými potížemi zvyšuje, problémy jsou hlubšího a vážnějšího charakteru.

Případný obdržený grant by byl použit pro preventivní programy s dětmi během táborů a také na vzdělávání dobrovolníků (oddílových vedoucích, praktikantů, instruktorů, táborového týmu) pro práci s dětmi. Aktivity by byly vedeny odborníky.

Je důležité děti správně nasměřovat, aby se dokázaly postarat o své duševní zdraví nebo si umět říct o pomoc.

Děkujeme za vaši podporu.