Zimní minitábory pro rodiče s dětmi 2023

 

Turnus Termín Ubytování Cena Obsazenost
1.turnus 5.-11. února 2023 Horský hotel Desítka, Černá hora od 4.990 Kč 1 volný pokoj
2.turnus 11.-17. února 2023 Horský hotel Desítka, Černá hora od 4.990 Kč 40 %
3.turnus 12.-18. března 2023 Juniorhotel Roxana, Rokytnice nad Jizerou od 1.100 Kč 90 %

 

Přihláška na zimní minitábor 2023 – Juniorhotel Roxana

Ubytování a ceny

Horský hotel Desítka v Krkonoších

 • Dospělý a děti od 11 let…..6.690 Kč
 • Děti 6-10 let … 5.490 Kč
 • Děti 2-5 let … 4.990 Kč
 • Děti do 1,99 let se stravou a lůžkem … 4.990 Kč
 • Děti do 1,99 let bez stravy a lůžka … zdarma
 • Příplatek (na pokoji 1 dospělý a dítě do 1,99 let zdarma) … 1.100 Kč

Juniorhotel Roxana

 • Dospělý a děti od 13 let … 6.490 Kč
 • Děti 6-12 let …5.490 Kč
 • Děti 3-5 let … 5.490 Kč
 • Děti do 2,99 let se stravou a lůžkem … 5.490 Kč
 • Děti do 2,99 let bez stravy a lůžka … 1.100 Kč

V ceně pobytu zimního tábora pro rodiče s dětmi 2023 je zahrnuto ubytování, plná penze + svačiny pro děti, odpolední a večerní program, materiál, animátoři.

Komu je minitábor určen

Pobyt s programem je určen především rodičům (prarodičům), malým dětem, předškolním dětem. Jezdí i starší sourozenci i miminka. Na tábory jezdí jak miminka, batolata, tak větší školáci, nejvíce ve věku 0 – 10 let.

Kdo na minitábory skutečně jezdí

Minitábory jsou většinou využívány rodinami v tomto složení: oba rodiče s dětmi, samotní tatínci s dětmi, samotné maminky s dětmi, kamarádky maminky s dětmi, prarodiče s vnoučaty, účastníci 3.generací – prarodiče s dětmi a vnoučaty.

Výhody (organizovaných) pobytů jsou:

 • program připravený pro děti (i dospělé)
 • děti jsou v kolektivu dalších dětí (děti jsou rády ve společnosti dětí)
 • hotel je přizpůsoben dětem a hlavně děti očekává
 • nižší a výhodnější cena

Kde je zimní minitábor organizován

Dva termíny se konají v Horském hotelu, na Černé hoře v Jánských lázních, v Krkonoších. Poloha hotelu 1200 m.n.m je ideální pro lyžování a zimní radovánky. Hotel se nachází na samém vrcholu Černé hory, 300 m od horní stanice kabinkové lanovky. Hotel má jedinečnou polohu, přímo u hotelu se nacházejí dva vleky vhodné pro děti a další sjezdovky přímém okolí SkiResortu Černá hora. Hotel prochází postupnou rekonstrukcí, každá rodina má svůj vlastní pokoj. Některé pokoje mají vlastní sociální zázemí a některé sociální zázemí společné na chodbě.

Program

Program pro vás chystáme odpoledne, v podvečer a večer. Pobytem provází tematická zimní hra.

Ve společné části tábora programové vedoucí připravují hry, soutěže, tvoření pro děti. V případě špatného počasí je program uzpůsoben ve společenské místnosti. Program je připravován pro děti s rodiči.

Na zimním táboře pro rodiče s dětmi je jak individuální část, tak společná část. Během dopoledne je prostor program samotný. Rodiny většinou chodí lyžovat, bobovat, na procházky.

Nad rámec programu minitábora, který není součástí ceny, mohou rodiče využít skupinové lyžování dětí s instruktorem (vedoucí minitábora), které je pro pokročilejší lyžaře od 5 let. Dítě musí samostatně sjet lehkou sjezdovku a bezpečně zastavit. Skupinové lyžování je ve Skiareálech každý den (kromě příjezdu a odjezdu) v čase 9,30 – 11 hod. Cena tohoto lyžování se hradí zvlášť až na místě konání minitábora. Cena se pohybuje cca 300 – 350 Kč/1 dopoledne. Dětem je třeba na místě ještě zajistit ještě skipass. Počet míst ve skupině je omezen na 4 – 7 dětí. Otevírá se 1 skupina. V případě většího zájmu než 7 dětí je možné využít služeb místních lyžařských komerčních škol, viz. individuální lyžování. Minimální počet pro skupinové lyžování jsou 4 děti. Zájem o skupinové lyžování se zjišťuje přibližně měsíc před konáním minitábora. Pokud je menší než minimální počet, je pro ostatní zájemce možnost lyžování za zvýšenou cenu.

Individuální lyžování pro úplné začátečníky doporučujeme si rezervovat lyžařské školičky, které uvádíme níže u jednotlivých typů hotelu

Odpoledne je pro rodiny připravena celotáborová hra, většinou venku na sněhu. Po večeři je nachystaná tvořivá dílna a večerníček.

Veškerý program minitábora je dobrovolný.

Orientační režim dne

    8:00 – 9:30         Snídaně
    10:00 – 12:00         Individuální program/hlídání 
    12:30         Oběd
    13:00 – 15:00         Polední klid/individuální program
    15:30 – 17:30         Celotáborová hra aneb zábavné hry na sněhu
    18:00         Večeře
    19:00 – 19:30         Tvořivé dílny
    19:30         Večerníček
    21:00         Program pro dospělé (deskové hry a jiné)

pozn. barevně jsou označeny aktivity, které připravují vedoucí. Změna vyhrazena.

Přihlášení a platba

O tábory je veliký zájem a jsou každoročně zcela plné. Chcete-li prožít prázdniny/dovolenou na zimním minitáboru Kazimírka, můžete zde vyplnit zájem, následně koncem září zveřejňujeme elektronickou přihlášku.

Důležité dokumenty:

Všeobecné podmínky Minitábor

Režim dne Minitábora 

Minitábor nabízí možnost posílení jedinečného vztahu mezi dítětem a rodičem. Veškeré hry a soutěže přispívají k budování sebevědomí, vůle a samostatnosti vašeho dítěte. Při společné činnosti můžete poznat své dítě ve zcela nových situacích, můžete s ním prožít radostné i napínavé chvíle kouzelného světa dětských her.


Horský hotel

Hotel pro minitábor se nachází v Jánských Lázních na úplném vrcholku Černé Hory ve výšce až 1200 m n. m. v jedinečné přírodě Krkonošského národního parku.

150 km od Prahy, 75 km od Hradce Králové, 110 km od Liberce, 65 km od Jičína

Ubytování

Hotel s příjemnou atmosférou, disponuje dvěma až čtyřlůžkovými pokoji různých kategorií. V hotelu je prostorná jídelna, klubovny, malá tělocvična a sauna.

Nové pokoje

Pokoje s novým nábytkem jsou jednoduše vybavené, většinou s umyvadlem. Pro většinu pokojů je nové sociální zařízení se sprchou společné na patře.

Starší pokoje

Je třeba počítat se starším vybavením, které teprve rekonstrukce čeká. Většina pokojů je vybavena umyvadlem, sprchou nebo vanou. Některé pokoje mají zároveň WC. Pro většinu jsou WC společné na patře.

Preference pokoje se vybírá v přihlášce. Podle obsazenosti hotelu je pokoj přiřazen.

Stravování

probíhá v příjemné jídelně, v rámci pobytu je zajištěna plnápenze (snídaně, oběd, večeře) + svačiny a pitný režim.

   

Černá hora v Krkonoších

Hotel se nachází na vrcholku Černé Hory v Jánských lázních v Krkonoších. Poloha hotelu 1200 m.n.m. a rozsáhlá síť 14 sjezdovek, vleků a lanovek slibují ideální podmínky pro zimní radovánky.

Lyžování

Přímo u hotelu se nachází dvě modré sjezdovky vhodné pro děti. Horní stanice kabinkové lanovky je od hotelu vzdálena cca 300 metrů. U horní stanice lanovky se taktéž nachází dětský provazový vlek a malá sjezdovka s herními prvky pro úplné začátečníky. Součástí lyžařského areálu je také 3.5 km dlouhá sáňkařská dráha začínající u horní stanice lanovky.

Lyžování a výuka

Pokud rodiče nechtějí lyžovat s dětmi a nebo chtějí přenechat výuku lyžování instrukorům, doporučujeme si včas objednat termíny v lyžařských školách K+K Ski School, Lyžařská škola SkiResortu.

Příjezd a odjezd

mezi 15:00 a 16:00, stravování začíná večeří v neděli. Pobyt končí v sobotu ihned po brzké snídani, vzhledem k přepravě zavazadel lanovkou dolu zpět k automobilu.

Doprava

na minitábor je individuální. Parkování na centrálním hlídaném parkovišti u dolní stanice kabinkové lanovky na Černou horu za poplatek 100 Kč den. Příjezd nutný mezi 15:00 až 16:00 k hornímu parkovišti přímo u lanové dráhy. Tam proběhne vyložení zavazadel a vůz přeparkujete na centrální parkoviště. Od 16:00 bude probíhat vývoz zavazadel kabinkovou lanovkou nahoru (orientační cena obousměrné jízdenky podle věku od 170 do 250 Kč, viz. ceník skiResortu Černá hora). U horní stanice lanovky bude čekat hotelová rolba, která zavazadla převeze k hotelu. Hotel je od stanice lanové dráhy vzdálen 300 metrů. Po celou dobu nájezdu Vám bude u lanovky k dispozici náš koordinátor. V den odjezdu končí pobyt brzy ráno, kdy opět zavazadla k lanové dráze převeze rolba a v 7:30 začne převážet lanovka zavazadla dolů k parkovišti. V případě že, využijete dopravu linkovým autobusem do Jánských Lázní tak v den příjezdu i odjezdu platí veškeré instrukce i časy tak jako u příjezdu automobilem. Bližší informace k cenám parkoviště a lanové dráhy.


Juniorhotel Roxana

Hotel pro minitábor se nachází v Rokytnici nad Jizerou v jedinečné přírodě Krkonošského národního parku.

130 km od Prahy, 80 km od Hradce Králové, 30 km od Jablonce na Nisou

   

Ubytování

Hotel s příjemnou atmosférou, disponuje dvěma až šestilůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením. V hotelu je prostorná jídelna, klubovna, vinárna, ping-pong, sauna, zasklená terasa a dětská herna.

Stravování

probíhá v restauraci, v rámci pobytu je zajištěna plná penze (snídaně, oběd, večeře), pitný režim a svačiny pro děti.

Lyžování

Přímo u hotelu se nachází Skiareál Studenov v nadmořské výšce 550 – 933 m n. m. Areál je vhodný především pro rodiny s dětmi a středně zdatné lyžaře. Mírnější široké svahy (modrá, červená) v různých délkách jsou vybaveny deseti tyčovými a dvěma kotvovými vleky.

Nedaleký Skiareál Horní Domky se rozkládá v Horní Rokytnici nad Jizerou na jižních svazích Lysé hory v nadmořské výšce 657 – 1.315 m n.m. Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se může rovnat s nejlepšími lyžařskými středisky v ČR. Je oblíben především pro velkou různorodost a rozlehlost sjezdových tratí, které dosahují celkové délky 13,5 km a místy šířky až 100 m.

Lyžování a výuka

Pokud rodiče nechtějí lyžovat s dětmi a nebo chtějí přenechat výuku lyžování instrukorům je v rámci pobytu možnost skupinového lyžování s našimi instruktory. Pro úplné nelyžaře, kteří se ještě nemohou přidat ke skupinovému lyžování doporučujeme si včas objednat termíny v lyžařských školách Ski-rokyClassicoudoor.

 


ZIMNÍ MINITÁBOR KAZIMÍRKA – KRÁSNÁ RODINNÁ DOVOLENÁ