Zimní minitábory pro rodiče s dětmi 2022

 

Turnus Termín Ubytování Cena Obsazenost
1.turnus 6.2. – 13.2.2022 Penzion Lesní zátiší od 4950 Kč Obsazeno
2.turnus 6.3. – 12.3.2022 Horský hotel od 3990 Kč 85 %
3.turnus 12.3. – 18.3.2022 Horský hotel od 3990 Kč Obsazeno – náhradníci

 

Ubytování a ceny

Penzion Lesní zátiší v Krkonoších

Přihláška na zimní minitábor – Lesní zátiší

  Dospělý 5990 Kč
  Děti 13 let a více 5990 Kč
  Děti 3-12 let 4950 Kč
  Děti do 2,99 let se stravou a lůžkem 4950 Kč
  Děti do 2,99 let bez stravy a lůžka zdarma

V ceně pobytu v Penzionu Lesní zátiší je zahrnuto ubytování na 7 nocí, polopenze, odpolední a večerní program, materiál, animátoři.

Horský hotel v Krkonoších

Přihláška na zimní minitábor – Horský hotel

  Dospělý a děti od 11 let 5490 Kč
  Děti 6-10 let 4390 Kč
  Děti 2-5 let 3990 Kč
  Děti do 1,99 let se stravou a lůžkem 3990 Kč
  Děti do 1,99 let bez stravy a lůžka zdarma

V ceně pobytu v Horském hotelu je zahrnuto ubytování na 6 nocí, plná penze + svačiny pro děti, odpolední a večerní program, materiál, animátoři.

Komu je minitábor určen

Pobyt s programem je určen především rodičům (prarodičům), malým dětem, předškolním dětem. Jezdí i starší sourozenci i miminka. Na tábory jezdí jak miminka, batolata, tak větší školáci, nejvíce ve věku 0 – 10 let.

Kdo na minitábory skutečně jezdí

Minitábory jsou většinou využívány rodinami v tomto složení: oba rodiče s dětmi, samotní tatínci s dětmi, samotné maminky s dětmi, kamarádky maminky s dětmi, prarodiče s vnoučaty, účastníci 3.generací – prarodiče s dětmi a vnoučaty.

Výhody (organizovaných) pobytů jsou:

  • program připravený pro děti (i dospělé)
  • děti jsou v kolektivu dalších dětí (děti jsou rády ve společnosti dětí)
  • hotel je přizpůsoben dětem a hlavně děti očekává
  • nižší a výhodnější cena

Covid

V případě nařízení vlády, plošného uzavření ubytovacích zařízení nebo zakázání zotavovacích akcí v celé ČR (tzv.vyšší moc), se přihlášeným platby vracejí v plné výši. V případě onemocnění Covid-19 nebo nařízené karantény/izolace KHS z důvodu kontaktu přihlášeného s nakaženým Covid-19 se postupuje podle Všeobecných podmínek. Pro případ nemoci je možné si sjednat pojištění storna – odkaz na formulář najdete také v přihlášce. Dětské tábory neboli zotavovací akce se řídí aktuálními vládními opatřeními v době pobytu. Nesplnění podmínek pro účast na zotavovací akci, určené vládním nařízením, nezakládá nárok přihlášeného na vrácení platby, postupuje se podle data stornování minitábora a Všeobecných podmínek.

Kde je zimní minitábor organizován

Jeden termín se koná v Penzion Lesní zátiší , na Benecku, v Krkonoších. Poloha penzionu každoročně „připraví“ ideální sněhové podmínky. Za 7 let se nám zde ještě nestalo, že bychom byli bez sněhu. Každý pokoj v penzionu má vlastní sociální zázení,restaurací, saunou, společenskou místností a herničkou plnou hraček.

Dva termíny se konají v Horském hotelu, na Černé hoře v Jánských lázních, v Krkonoších. Poloha hotelu 1200 m.n.m je ideální pro lyžování a zimní radovánky. Hotel se nachází na samém vrcholu Černé hory, 300 m od horní stanice kabinkové lanovky. Hotel má jedinečnou polohu, přímo u hotelu se nacházejí dva vleky vhodné pro děti a další sjezdovky přímém okolí SkiResortu Černá hora. Hotel prochází postupnou rekonstrukcí, každá rodina má svůj vlastní pokoj. Některé pokoje mají vlastní sociální zázemí a některé sociální zázemí společné na chodbě.

Program

Program pro vás chystáme odpoledne, v podvečer a večer. Pobytem provází tematická zimní hra.

Ve společné části tábora programové vedoucí připravují hry, soutěže, tvoření pro děti. V případě špatného počasí je program uzpůsoben ve společenské místnosti. Program je připravován pro děti s rodiči.

Na zimním minitáboře je jak individuální část, tak společná část. Během dopoledne je prostor program samotný. Rodiny většinou chodí lyžovat, bobovat, na procházky.

Nad rámec programu minitábora, který není součástí ceny, mohou rodiče využít skupinové lyžování dětí s instruktorem (vedoucí minitábora), které je pro pokročilejší lyžaře od 5 let. Dítě musí samostatně sjet lehkou sjezdovku a bezpečně zastavit. Skupinové lyžování je ve Skiareálech každý den (kromě příjezdu a odjezdu) v čase 9,30 – 11 hod. Cena tohoto lyžování se hradí zvlášť až na místě konání minitábora. Cena se pohybuje cca 250 – 300 Kč/1 dopoledne. Dětem je třeba na místě ještě zajistit ještě skipass. Počet míst ve skupině je omezen na 4 – 7 dětí. Otevírá se 1 skupina. V případě většího zájmu než 7 dětí je možné využít služeb místních lyžařských komerčních škol, viz. individuální lyžování. Minimální počet pro skupinové lyžování jsou 4 děti. Zájem o skupinové lyžování se zjišťuje přibližně měsíc před konáním minitábora. Pokud je menší než minimální počet, je pro ostatní zájemce možnost lyžování za zvýšenou cenu.

Individuální lyžování pro úplné začátečníky doporučujeme si rezervovat lyžařské školičky, které uvádíme níže u jednotlivých typů hotelu

Odpoledne je pro rodiny připravena celotáborová hra, většinou venku na sněhu. Po večeři je nachystaná tvořivá dílna a večerníček.

Veškerý program minitábora je dobrovolný.

Orientační režim dne

    8:00 – 9:30         Snídaně
    10:00 – 12:00         Individuální program/hlídání 
    12:30         Oběd
    13:00 – 15:00         Polední klid/individuální program
    15:30 – 17:30         Celotáborová hra aneb zábavné hry na sněhu
    18:00         Večeře
    19:00 – 19:30         Tvořivé dílny
    19:30         Večerníček
    21:00         Program pro dospělé (deskové hry a jiné)

pozn. barevně jsou označeny aktivity, které připravují vedoucí. Změna vyhrazena.

Přihlášení a platba

O tábory je veliký zájem a jsou každoročně zcela plné. Chcete-li prožít prázdniny/dovolenou na zimním minitáboru Kazimírka, můžete zde vyplnit zájem, následně koncem září zveřejňujeme elektronickou přihlášku.

Důležité dokumenty:

Všeobecné podmínky Minitábor

Režim dne Minitábora 

Minitábor nabízí možnost posílení jedinečného vztahu mezi dítětem a rodičem. Veškeré hry a soutěže přispívají k budování sebevědomí, vůle a samostatnosti vašeho dítěte. Při společné činnosti můžete poznat své dítě ve zcela nových situacích, můžete s ním prožít radostné i napínavé chvíle kouzelného světa dětských her.


Penzion Lesní zátiší

Penzion je vysoko položený na Benecku v Krkonoších, nachází se na úpatí hory Žalý, obklopen lesy a panoramatickými výhledy. Poloha penzionu každoročně „připraví“ ideální sněhové podmínky.

120 km od Prahy, 80 km od Hradce Králové, 45 km od Turnova, 80 km od Liberce

Kapacita tábora: 15 rodin Doprava: individuální, parkování přímo u penzionu

Stravování

probíhá v příjemné jídelně, v rámci pobytu je zajištěna plná penze+ pitný režim.

Ubytování:

Penzion nabízí ubytování ve 2-5 lůžkových pokojích, všechny jsou vybaveny sociálním zařízením a TV. V penzionu se dále nachází nekuřácká restaurace, dětská herna, odpočinková místnost, sušáky na lyžařskou obuv, úschovna lyží a sauna. K dispozici jsou také stolní hry a sportovní potřeby. Součástí areálu je venkovní vyhřívaný bazén, hřiště pro míčové hry, venkovní ohniště.

Pro výuku lyžování doporučujeme využít místní dětské lyžařské školy (je třeba se domluvit dopředu, na místě již bývají plné) .

Zimni_tabor_pro_rodice_s_detmi_23 Zimni_tabor_pro_rodice_s_detmi_18 Zimni_tabor_pro_rodice_s_detmi_24

Benecko v Krkonoších

nabízí mnoho aktivit pro rodiny s dětmi a jejich sportovní vyžití. V zimním středisku – Moderními SKI areálu najdete 11 vleků, 4 sedačková lanovka, dětský Ski park,lyžařská škola, snowtubing, běžkařské tratě. Kousek od hotelu, cca 200 m se nachází malá sjezdovka s pomou Sychrov. V případě dobrých sněhových podmínek se na lyžích dostanene od hotelu na všechny sjezdovky Benecka.

Lyžování a výuka

Pokud rodiče nechtějí lyžovat s dětmi a nebo chtějí přenechat výuku lyžování instrukorům, doporučujeme si včas objednat termíny v lyžařských školách Benecka. Lyžařské školy se nacházejí v centru Bebecka, cca 2 km od hotelu. Osobně můžeme doporučit Lyžařskou školu Husky, dále Miraski school .


Horský hotel

Hotel pro minitábor se nachází v Jánských Lázních na úplném vrcholku Černé Hory ve výšce až 1200 m n. m. v jedinečné přírodě Krkonošského národního parku.

150 km od Prahy, 75 km od Hradce Králové, 110 km od Liberce, 65 km od Jičína

Ubytování

Hotel s příjemnou atmosférou, disponuje dvěma až čtyřlůžkovými pokoji různých kategorií. V hotelu je prostorná jídelna, klubovny, malá tělocvična a sauna.

Nové pokoje

Pokoje s novým nábytkem jsou jednoduše vybavené, většinou s umyvadlem. Pro většinu pokojů je nové sociální zařízení se sprchou společné na patře.

Starší pokoje

Je třeba počítat se starším vybavením, které teprve rekonstrukce čeká. Většina pokojů je vybavena umyvadlem, sprchou nebo vanou. Některé pokoje mají zároveň WC. Pro většinu jsou WC společné na patře.

Preference pokoje se vybírá v přihlášce. Podle obsazenosti hotelu je pokoj přiřazen.

Stravování

probíhá v příjemné jídelně, v rámci pobytu je zajištěna plnápenze (snídaně, oběd, večeře) + svačiny a pitný režim.

   

Černá hora v Krkonoších

Hotel se nachází na vrcholku Černé Hory v Jánských lázních v Krkonoších. Poloha hotelu 1200 m.n.m. a rozsáhlá síť 14 sjezdovek, vleků a lanovek slibují ideální podmínky pro zimní radovánky.

Lyžování

Přímo u hotelu se nachází dvě modré sjezdovky vhodné pro děti. Horní stanice kabinkové lanovky je od hotelu vzdálena cca 300 metrů. U horní stanice lanovky se taktéž nachází dětský provazový vlek a malá sjezdovka s herními prvky pro úplné začátečníky. Součástí lyžařského areálu je také 3.5 km dlouhá sáňkařská dráha začínající u horní stanice lanovky.

Lyžování a výuka

Pokud rodiče nechtějí lyžovat s dětmi a nebo chtějí přenechat výuku lyžování instrukorům, doporučujeme si včas objednat termíny v lyžařských školách K+K Ski School, Lyžařská škola SkiResortu.

Příjezd a odjezd

mezi 15:00 a 16:00, stravování začíná večeří v neděli. Pobyt končí v sobotu ihned po brzké snídani, vzhledem k přepravě zavazadel lanovkou dolu zpět k automobilu.

Doprava

na minitábor je individuální. Parkování na centrálním hlídaném parkovišti u dolní stanice kabinkové lanovky na Černou horu za poplatek 100 Kč den. Příjezd nutný mezi 15:00 až 16:00 k hornímu parkovišti přímo u lanové dráhy. Tam proběhne vyložení zavazadel a vůz přeparkujete na centrální parkoviště. Od 16:00 bude probíhat vývoz zavazadel kabinkovou lanovkou nahoru (orientační cena obousměrné jízdenky podle věku od 170 do 250 Kč, viz. ceník skiResortu Černá hora). U horní stanice lanovky bude čekat hotelová rolba, která zavazadla převeze k hotelu. Hotel je od stanice lanové dráhy vzdálen 300 metrů. Po celou dobu nájezdu Vám bude u lanovky k dispozici náš koordinátor. V den odjezdu končí pobyt brzy ráno, kdy opět zavazadla k lanové dráze převeze rolba a v 7:30 začne převážet lanovka zavazadla dolů k parkovišti. V případě že, využijete dopravu linkovým autobusem do Jánských Lázní tak v den příjezdu i odjezdu platí veškeré instrukce i časy tak jako u příjezdu automobilem. Bližší informace k cenám parkoviště a lanové dráhy.


ZIMNÍ MINITÁBOR KAZIMÍRKA – KRÁSNÁ RODINNÁ DOVOLENÁ