Zimní tábor 2023

pro děti ve věku 5–15 let

Turnus Jarní prázdniny Termín Cena Obsazenost
1. turnus Praha 6–10 5. 2. – 11. 2. 2023 6.490 Kč obsazeno – náhradníci
2. turnus Praha 1–5 12. 3. – 18. 3. 2023 6.490 Kč obsazeno

 

Zimní tábory jsou určené dětem, které chtějí jarní prázdniny trávit aktivně a netradičně spolu se svými vrstevníky. Tábory jsou pro lyžaře i pro děti, které nechtějí lyžovat. Program je vždy připravený na celý den. Zimní dětský tábor 2023 se opět koná v krásném stylovém Penzionu Kamenice v Josefově dole – Dolní Maxov v Jizerských horách. Lyžujeme ve Ski areálu Severák.

Přihláška na zimní tábor 2023

Zimní tábor (jarní tábor) je tu především pro zábavu a aktivní pobyty na horách. Zimní přírodu si užívají nejen lyžaři (snowboardisté), ale také děti, které lyžovat nechtějí. Bohatý program je vždy připraven na celý den zimního tábora. Na táboře nejen lyžujeme, bobujeme, stavíme sněhuláky, hrajeme hry a soutěžíme.

S přihlášením nečekejte, zimní tábor je vždy rychle obsazen.

Cena zimního tábora 2023 zahrnuje: ubytování, stravu 5x denně, celodenní pitný režim, dopravu autobusem z Prahy a zpět (od metra Letňany), program, nepřetržitý dohled vedoucích. Neobsahuje skipass a dopravu na vlek.

Ubytování

Útulný penzion Kamenice disponuje stylovou a prostornou jídelnou s krbem, která slouží i pro společenské hry a soutěže. Pokoje jsou tří-, čtyř- až šestilůžkové. Umývárky se sprchami a sociální zázemí jsou na většině pokojů vlastní, některé pokoje mají společné na chodbě, pro kluky a holky zvlášť. Celý penzion slouží vždy pouze naší skupině.

Více o ubytování na zimním táboře naleznete na stránce „Kam jezdíme

Mega Cam

Lyžování

K lyžování využíváme nedaleký lyžařský areál Severák, občas sjezdovku Bukovka v Dolním Maxově (funguje jen s přírodními podmínkami). K areálu dojíždíme vlastním autobusem, který nás vyzvedává přímo u penzionu. Sjezdovky jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilejší lyžaře a snowboardisty. Denně upravovaný areál disponuje sněhovými děly a využíváme jej i pro večerní lyžování.

severak_0 severak1_0

Lyžovat jezdíme na 3 hodiny, každé dopoledne. Děti jsou rozděleny, dle pokročilosti v lyžování, do družstev na nelyžaře (kteří se teprve učí), začátečníky, pokročilé a dobré lyžaře. Každé družstvo má svého vedoucího lyžování, který vede připravený program. Lyžování začínáme rozcvičkou, protažením, pokračujeme procvičováním nových technik lyžování, zdokonalováním, samotným lyžováním a hrami s lyžemi. Děti nikdy nejezdí na sjezdovce samy, vždy pod dohledem vedoucího.

Snowbordisté

Na zimní tábor mohou jet i pokročilý snowboardisté, podmínkou je zvládnutí sjezdu kopce. Samostatnou skupinu pro snowboardisty nemáme, ale jsou dle pokročilosti přiřazeni k lyžařům. Snowboard neučíme.

Doporučená záloha na vleky je 2.500 Kč.

Záloha na vleky se dává až u odjezdu autobusem (při vlastní dopravě na místě). Na konci tábora je vyúčtována podle skutečných nákladů.​​

zimni_tabor_kazimirka_2012_2turnus_09

Nelyžaři

Zimní tábor Kazimírka je vhodný i pro nelyžující děti. V čase, kdy jsou lyžaři na svahu, se o nelyžaře stará další z oddílových vedoucích. Děti mají program v chatě nebo na sněhu, dle počasí.

zimni_tabor_2-turnus2013_63

zimni_tabor_kazimirka_2012_1turnus_23

Zimní radovánky a program

Okolí penzionu je ideální pro zimní táborové radovánky. Odpolední program je většinou na sněhu. Stavíme sněhuláky a jiné příšerky, bobujeme, hrajeme kolektivní hry, závodíme, bavíme se. Večerní programy jsou již v chatě věnovány hrám, kolektivní či skupinkové zábavě, karnevalu, diskotékám a nechybí i oblíbený večerníček.

O děti se starají vyškolení stálí vedoucí organizace.
Více informací o vedoucích naleznete v sekci „O nás

Odjezd na tábor:
V ceně zimního tábora je zahrnuta doprava zájezdovým autobusem z Prahy a zpět. Odjíždí se v dopoledních hodinách přímo od metra Letňany (konečná trasy „C“), zastávka příměstských autobusů. Přesné časy vždy dostanete před konáním zimního tábora e-mailem.

Na zimní tábor je možná i individuální doprava.

zimni_tabor_1-turnus2013_02 img00080 zimni_tabor_1-turnus2013_05

Bezpečí a zdravotní péče

Na zimním táboře máme táborového zdravotníka. Dohlíží na pravidelné braní léků, které rodiče předají zdravotníkovi při odjezdu na tábor (u vlastní dopravy při předání dítěte). Dále se stará o dítě v případě nevolnosti, zranění či nemoci. V případě vážnější změny zdravotního stavu dítěte, dáváme rodičům telefonicky vědět.

Rozdělování dětí do oddílů/skupin lyžování

Děti jsou na zimním táboře podle pokojů rozděleny do menších oddílových skupin, které mají na starosti konkrétní táboroví vedoucí. Dítě můžete samozřejmě na tábor přihlásit s kamarádem/kamarádkou. Přání se vyplňuje na přihlášce.
Děti jsou ubytovávány podle pohlaví. Přání o společné ubytování kamarádů/sourozenců můžete také vyplnit v přihlášce. Ubytování mladšího sourozence se starším je možné.

Během dopoledne, kdy probíhá lyžování jsou děti rozděleny podle pokročilosti lyžování na lyžařské skupiny 1 – 3 (začátečníci až pokročilý) a zároveň na skupinu nelyžařů, která má program na chatě či venku. Rozdělení dětí do skupin probíhá první lyžovací den.

Důležité dokumenty

Informace k odjezdu zasíláme 3 týdny před konáním tábora na uvedený e-mailový kontakt. 

Režim dne
Táborový řád
Doporučený seznam věcí na zimní tábor

Všeobecné podmínky
Lékařské potvrzení
Prohlášení rodičů

 

Zábavu a pobyt na horách si užijeme za každého počasí.