Časté dotazy

Kdy bude spuštěno přihlašování na letní tábory? 
Přihlašování spustíme v průběhu ledna. Abyste nemuseli pravidelně kontrolovat, zda už je přihlašování spuštěno, je možno vyplnit předběžný zájem u jednotlivých typů tábora. Jakmile bude přihláška spuštěna, pošleme vám informaci emailem.

Jaké je téma tábora? 
Pro zimní minitábor „Hledá se Yetti“, pro Můj první tábor a klasický letní tábor je to téma „Superhrdinové“. Téma letních minitáborů pro rodiče s dětmi bude zveřejněno po ukončení zimních turnusů. 

Mohu sledovat aktuální dění na táboře?
Aktuální dění je možné sledovat na naší facebookové stránce nebo instagramu. Jednotlivé turnusy doporučujeme sledovat prostřednictvím jednotlivých stránek pro dané turnusy. Snažíme se přidávat fotky a informace tak často, jak nám to signál na táboře dovolí.

Informace z jednotlivých turnusů můžete sledovat na následujících odkazech: 
Letní pobytové tábory Můj první tábor Zimní tábory
Letní tábor 1.turnus Můj první tábor 3. turnus Zimní tábor 1. turnus
Letní tábor 2.turnus Letní tábor 3. turnus  Zimní tábor 2. turnus
Letní tábor 3. turnus     

 

Co sbalit na tábor?
Doporučený seznam věcí na letní pobytový tábor je možno najít na tomto odkazu.

Co je potřeba k odjezdu na pobytový tábor?
Při odjezdu je potřeba vedoucímu u autobusu odevzdat všechny nutné dokumenty. Jedná se o lékařské potvrzení, Prohlášení rodičů(bezinfekčnost), kartičku pojištěnce, užívané léky a případně kapesné. Bez doložení příslušných dokumentů není možné dítě na tábor přijmout.

Kdy dostanu bližší informace k odjezdu na tábor?
Informace k odjezdu na pobytový tábor jsou posílány nejpozději 14 dní před odjezdem na tábor.

Můžu přihlásit na dvoutýdenní tábor pětileté dítě?
Ano, je to možné. Doporučujeme pokud možno objektivní zvážení, zda je dítě psychicky a fyzicky připraveno na pobyt mimo rodinu.

Je možnost společného umístění dětí do oddílu/chatek?
Samozřejmě, ale tuto skutečnost je potřeba uvést do přihlášky do příslušné kolonky. Při rozdělování do oddílů/chatek bereme ohled na věk dětí. Chatky jsou dívčí a nebo chlapecké, oddíly jsou smíšené.

Je možnost úpravy stravy? (bezlepková, bezlaktózová, vegetariánská…)
Úpravu stravu zajistíme po předchozí konzultaci. Tyto záležitosti řešíme individuálně a je potřeba informaci uvést do přihlášky.

Jak dopravit dítě na tábor? 
Na všechny turnusy letních táborů a Mého prvního tábora je možno využít společnou dopravu autobusem z Prahy a zpět. Pokud je středisko blíže od bydliště než odjezdové místo, je možné dítě na tábor dopravit individuálně. Výběr dopravy se vyplňuje přímo v přihlášce na daný turnus. 

Je možnost dítěti poslat na tábor dopis? Jaká je adresa? 
Poštu přijímáme a odesíláme na všech turnusech pobytových táborů. Adresu naleznete u jednotlivých středisek v sekci Kam jezdíme

Jak často se děti sprchují? 
Zpravidla každý druhý den, záleží na programu a počasí. V táboře je dostatek oddělených sprch pro dívky a chlapce. Děti se většinou chodí sprchovat večer po programu. 

Potřebují děti ešusy, hrníčky a příbory? 
Nepotřebují. Všechny střediska mají dostatek nádobí pro všechny účastníky. 

Dítě bere pravidelně léky, je to problém? 
Vůbec není. Léky pravidelně vydává kvalifikovaný zdravotník. Všechny léky je ale potřeba při odjezdu na tábor zdravotníkovi odevzdat. 

Jak velké kapesné mám dát dítěti na tábor? 
Výše kapesného je individuální. Kapesné dítě může využít na zakoupení dobrot v kiosku, na celodenním výletě a na zakoupení táborových fotografií. Kapesné je možno si uložit u vedoucího.