Letní tábory 2020

Turnus Termín
Místo konání
Cena
Obsazenost*
1.turnus 30.6. – 11.7.2020 západní Čechy, RZ Střela 5390 Kč obsazeno, náhradníci *
2.turnus 14.7. – 26.7.2020 jižní Čechy, RZ Lažánky 5390 Kč obsazeno, náhradníci *
3.turnus 26.7. – 7.8.2020 jižní Čechy, RZ Lažánky 5390 Kč obsazeno, náhradníci *

*turnusy jsou obsazeny. Místa se však mohou ještě uvolnit. V případě uvolnění místa kontaktujeme náhradníky s odeslanou přihláškou.

 

Přihláška na letní tábor 2020

Cena letního tábora 2020 zahrnuje:

ubytování v chatkách, stravu 5x denně, pitný režim, dopravu zájezdovým autobusem z Prahy a zpět (pro všechny turnusy možnost vlastní dopravy), pestrý program, materiál, vyškolené táborové vedoucí, dohled zdravotníků,.

Ubytování a doprava

    RZ Střela (1.turnus) se nachází 100 km od Prahy v panenské přírodě říčky Střely, nedaleko města Plzeň, západní Čechy.
Děti jsou ubytovány v chatkách, srubech nebo na budově. Je třeba si vzít vlastní spacák, prostěradlo, povlečený polštářek. Doprava autobusem z Prahy nebo vlastní dopravou. Odjezd vlastními zájezdovými autobusy mezi 15 – 16 hodinou z autobusového nástupiště Sídliště Stodůlky, u stanice metra B – Luka.
    RZ Lažánky (2. a 3.turnus) se nachází 90 km od Prahy v malebném kraji jižních Čech u města Blatná, okres Strakonice.
Děti jsou ubytovány v chatkách, které jsou vybaveny lůžkovinami i povlečením. Doprava vlastními zájezdovými autobusy v ranních hodinách z Prahy od metra B – Luka nebo možno vlastní dopravy.

Více informací o všech střediscích najdete i s fotkami na stránce Táborová střediska

Program

Na našich táborech dbáme na celodenním programu od rána až do večera. Samozřejmě děti mají osobní volno na odpočinek.

Děti se během každého dopoledne, od nástupu do oběda, účastní tematických workshopů. Je na výběr z několika zájmových workshopů, jako je tanec, sport, zálesáctví, kreativní tvoření, youtuber. Na začátku tábora a v samotném průběhu si děti společně s oddílovým vedoucí skládají svůj program workshopů. Mohou jich tedy během tábora vystřídat několik nebo se více věnovat jednomu.

Odpoledne, po poledním klidu, je pro děti připraven zábavný program jako celotáborová hra Superhrdinové, která děti provází celým letním táborem. Dále to jsou oddílová klání, koupání, soutěže, SuperDance, burza, tvoření, táborové dovednosti, hry na hřištích a v lese. Celý program je pečlivě připravován již dlouho před samotným letním táborem.

Po večeři jsou pro děti přichystané oblíbené diskotéky s DJ´s a světelnými efekty, táborák s opékáním a zpíváním, hry jako pustý ostrov, pošťácká, galavečer Xfaktor nebo Miss, karaoke show, SuperStar, živé pexeso a mnoho dalších.

Speciálním programem letního tábora je noční hra (která je pro jen pro zájemce), střelba ze vzduchovek/z luku a zajímavá návštěva (v loňských letech náš tábor navštívila policie, záchranáři, airsoft, hudební divadélko Vanda a Standa, šermíři z SHS Fortis, bubeníci, ekologický program z EKO-KOM, sokolník s dravci, pyrotechnická jednotka).
Více podrobných informací o programu letního tábora najdete v sekci Program

Táborový deníček

Na facebook stránkách je v průběhu letního tábora spuštěn táborový deníček. Každé dopoledne vkládáme aktuální fotky z předešlého dne a krátké vyprávění o tom, co jsme všechno prožili. Rodiče tak mohou sledovat dění na letním táboře.

Vedení tábora 

O vedení jednotlivých turnusů se starají ti nejzkušenější a speciálně proškolení vedoucí. Všichni naši vedoucí a praktikanti jsou před táborem důkladně proškoleni a táborovou atmosféru velmi dobře znají. Většina vedoucích s námi jezdí již několik let. Informace o všech vedoucích na táborech můžete najít v sekci O nás. 

Vedení letních pobytových táborů 2020

  Hlavní vedoucí Zástupce hlavní vedoucí Programový vedoucí
1.turnus

Lenka Kubištová

Jiří Kubišta 

David Kundrát 

2.turnus

Lenka Kubištová

Lenka Rozporková 

Gabriela Kutišová 

3.turnus

Lenka Kubištová

David Kundrát 

David Kundrát 

 

Bezpečí a zdravotní péče

Na letním táboře máme vlastní táborové zdravotníky. Dohlíží na pravidelné braní léků, které rodiče předají zdravotníkům při odjezdu na tábor (u vlastní dopravy při předání dítěte). Dále se starají o dítě v případě nevolnosti, zranění či nemoci. V případě vážnější změny zdravotního stavu dítěte, dáváme rodičům telefonicky vědět. Na konci letního tábora dítě dostane tzv. zdravotní kartu, kde je přesný záznam o návštěvě zdravotníka nebo zda dítě mělo klíště.

Rozdělování dětí do oddílů a ubytování

Děti jsou na letním táboře podle věku rozděleny do smíšených oddílů, které mají na starosti konkrétní táboroví vedoucí a praktikanti (u nejmenších dětí). V oddíle je průměrně 15 – 18 dětí. Dítě můžete samozřejmě na tábor přihlásit s kamarádem/kamarádkou. Přání se vyplňuje na přihlášce. Věkový rozdíl mezi dětmi pro umístění do společného oddílu doporučujeme v rozmezí 2-3 let.
Děti jsou ubytovávány podle pohlaví a oddílu. Přání o společné ubytování kamarádů/sourozenců můžete také vyplnit v přihlášce. Ubytování mladšího sourozence se starším je možné. Pokud je věk sourozenců větší než 3 roky a nemají přání být společně v oddíle, jsou ubytováni na jedné chatce, avšak v oddílech jsou podle věku.

Mobilní telefony a návštěvy

Mobilní telefony a návštěvy nedoporučujeme, obzvláště u malých táborníků. Veškeré informace a pro i proti jsme vám shrnuli do jednotlivých článků: mobilní telefony, návštěva rodičů

Přihlášení a platba

O tábory je veliký zájem a každoročně jsou zcela plné. Některé turnusy jsou plné již během týdne po vyhlášení. Přednostní rezervaci mají děti, které na tábory pravidelně jezdí. Elektronickou přihlášku následně zveřejňujeme na webových stránkách.

Další důležité dokumenty:

Všeobecné podmínky

Režim dne pro 2. a 3.turnus letního tábora

Táborový řád

Informace k odjezdu zasíláme 4 týdny před konáním tábora na uvedený e-mailový kontakt.
Budete také potřebovat před odjezdem:

Lékařské potvrzení

Prohlášení rodičů

Seznam věcí na letní tábor